Rok 2017 bol skutočne štedrý na nové smartfóny a výrobcovia nám predstavili množstvo kúskov tých najrôznejších kategórií. Antutu teraz zostavilo rebríček modelov, ktoré sa v minulom mesiaci tohto roka svojím výkonom vyšvihli medzi tie najlepšie.

To najlepšie zo sveta smartfónov

V  závode o najvýkonnejšie zariadenie sa v  tomto roku stalo víťazom Apple. Jeho nový procesor A11 Bionic priniesol do sveta smartfónov doposiaľ nevídaný výkon, ktorým prekonal aj niektoré notebooky. Tento kus kremíka si svoje miesto našiel v novom iPhone 8, iPhone 8 Plus a výročnom modeli iPhone X. Zatiaľ čo posledný z tejto trojice sa medzi používateľov ešte nedostal, tak jeho dvaja súrodenci už obsadili prvé dve priečky medzi najvýkonnejšími smartfónmi sveta.  

Zobraziť celú galériu (1)
Kristián Hrušovský / FonTech

Najvýkonnejšie Androidy

Hneď v  závese sa ocitol zabijak vlajkových lodí, ktorý v aplikácii Antutu dosiahol viac ako 180 000 bodov. OnePlus 5 teda skončilo na slušnom treťom mieste. Pritom predbehlo aj vydarenú novinku HTC U11 s necelými 176 000 bodmi. Všetky modely, ktoré sú v zozname najvýkonnejších smartfónov, ponúkajú poriadnu dávku výkonu. Chýbať tak medzi nimi nesmie ani čínska Nubia Z17, Xiaomi Mi MIX 2, Mi 6 či Samsung Galaxy S8+. 

Nenechaj si ujsť
Smartfóny s Androidom výkonnostne stagnujú: Tvrdí zakladateľ známeho benchmarku GeekBench

Kúpiť OnePlus 5 s 8 GB RAM za exkluzívnych 398 € bez DPH
Zľavový kupón GBHSC41

Všetky z  týchto modelov sme mohli vidieť počas oficiálnych predstavení od začiatku tohto roka. Na prekvapenie sa medzi najvýkonnejšie smartfóny za minulý mesiac zaradil aj rok starý iPhone 7 Plus. Ten ale len tesne zaostáva za vlajkovou loďou Sony Xperia XZ Premium. Kto vie, aké prekvapenia nám prinesú výrobcovia v  nasledujúcich mesiacoch a budúci rok, kedy môžu do svojich modelov vtesnať ešte viac výkonu. Podarí sa Android smartfónom niekedy nadobro tromfnúť dominantné iPhony?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom