Rok 2017 bol skutočne štedrý na nové smartfóny a výrobcovia nám predstavili množstvo kúskov tých najrôznejších kategórií. Antutu teraz zostavilo rebríček modelov, ktoré sa v minulom mesiaci tohto roka svojím výkonom vyšvihli medzi tie najlepšie.

To najlepšie zo sveta smartfónov

V  závode o najvýkonnejšie zariadenie sa v  tomto roku stalo víťazom Apple. Jeho nový procesor A11 Bionic priniesol do sveta smartfónov doposiaľ nevídaný výkon, ktorým prekonal aj niektoré notebooky. Tento kus kremíka si svoje miesto našiel v novom iPhone 8, iPhone 8 Plus a výročnom modeli iPhone X. Zatiaľ čo posledný z tejto trojice sa medzi používateľov ešte nedostal, tak jeho dvaja súrodenci už obsadili prvé dve priečky medzi najvýkonnejšími smartfónmi sveta.  

Zobraziť celú galériu (1)
Kristián Hrušovský / FonTech

Najvýkonnejšie Androidy

Hneď v  závese sa ocitol zabijak vlajkových lodí, ktorý v aplikácii Antutu dosiahol viac ako 180 000 bodov. OnePlus 5 teda skončilo na slušnom treťom mieste. Pritom predbehlo aj vydarenú novinku HTC U11 s necelými 176 000 bodmi. Všetky modely, ktoré sú v zozname najvýkonnejších smartfónov, ponúkajú poriadnu dávku výkonu. Chýbať tak medzi nimi nesmie ani čínska Nubia Z17, Xiaomi Mi MIX 2, Mi 6 či Samsung Galaxy S8+. 

Nenechaj si ujsť
Smartfóny s Androidom výkonnostne stagnujú: Tvrdí zakladateľ známeho benchmarku GeekBench

Kúpiť OnePlus 5 s 8 GB RAM za exkluzívnych 398 € bez DPH
Zľavový kupón GBHSC41

Všetky z  týchto modelov sme mohli vidieť počas oficiálnych predstavení od začiatku tohto roka. Na prekvapenie sa medzi najvýkonnejšie smartfóny za minulý mesiac zaradil aj rok starý iPhone 7 Plus. Ten ale len tesne zaostáva za vlajkovou loďou Sony Xperia XZ Premium. Kto vie, aké prekvapenia nám prinesú výrobcovia v  nasledujúcich mesiacoch a budúci rok, kedy môžu do svojich modelov vtesnať ešte viac výkonu. Podarí sa Android smartfónom niekedy nadobro tromfnúť dominantné iPhony?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Smartfóny