Tesla len nedávno pokorila magickú hranicu dojazdu cez 400 míľ (643 km), no táto hodnota patrí iba verzii Long Range Plus pri Modeli S. Výrazným navýšením dojazdu však aktuálne prešiel aj Model S Performance, upozornil portál Electrek.

Model S v edícii Performance s dvomi motormi a pohonom všetkých štyroch kolies je o niekoľko tisíc eur drahší než verzia Long Range Plus, no aj napriek tomu má nižší dojazd.

Spôsobuje to vyšší výkon verzie Performance, ktorý pochopiteľne spotrebúva o niečo viac energie z batérií. Až doposiaľ Tesla v konfigurátore uvádzala dojazd 348 míľ, čiže 560 km podľa amerického štandardu EPA. To je v porovnaní s verziou Long Range Plus v prípade dojazdu nižšia hodnota o 80 km, čo mnohým príde dosť ako daň za o čosi vyšší výkon.

Tesla/Screenshot

Automobilka však v týchto dňoch aktualizovala svoj konfigurátor a pri verzii Performance už svieti úroveň dojazdu 387 míľ, teda 623 km podľa štandardu EPA. Ak sa pozrieme na konfigurátor pre Českú republiku, podľa štandardu WLTP prejde Model S Long Range Plus na jedno nabitie až 652 km, zatiaľ čo Model S Performance veľmi porovnateľných 639 km. Pred navýšením dojazdu dokázala prejsť Performance verzia podľa metodiky WLTP „iba“ 593 km.

Vylepšení sa nedočkal iba Model S

Podstatných navýšení maximálneho dojazdu sa dočkala aj Tesla Model X vo verziách Long Range Plus aj Performance. Model X Long Range Plus s dvomi motormi zvýšil svoj dojazd na 561 km z pôvodných 507 km. Verzia Performance po novom prejde na jedno nabitie 548 km oproti pôvodným 487 km. Aj tieto dojazdy sú udávané podľa európskej metodiky WLTP.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom