Košičania majú dôvod na radosť. Po mesiacoch čakania sa vlastného bikesharingu dočkajú aj obyvatelia tejto metropoly východu. Už dnes je pritom naplno spustená testovacia prevádzka, v rámci ktorej je dostupných cca 80 bicyklov, ktoré však môžu využívať len registrovaní testeri. 

Testovanie prebieha od 24. apríla 2019 až do 3. mája 2019. Testovacie bicykle sú jasne označené nápisom testovacia prevádzka a nájsť ich možno na sídlisku Nad Jazerom. Spustenie ostrej prevádzky započne posledným dňom testovania – 3.5.2019, pričom v konečnej fáze bude dostupných až 1000 bicyklov, čo je najviac na Slovensku. Správu ako prvý priniesol portál Živé.sk.

Dostupný je aj cenník

Spoločne so začatím testovacej prevádzky bol spustený aj sprievodný web – Verejnýbicykel.sk, na ktorom sa nachádzajú všetky potrebné informácie. Každý používateľ bude mať prvých 30 minút úplne zdarma, počas ktorých si bude môcť službu vyskúšať. Na jeden zaregistrovaný mail je však možné využiť takúto možnosť len raz. Ďalšie využívanie bicykla je spoplatnené tromi rôznymi tarifami.

Antik

Na svoje si prídu občasní návštevníci, pravidelní cyklisti aj tí, čo to myslia vážne. Mínusom je však maximálny denný limit, ktorý je nastavený na 1 hodinu (zákazníci Antik majú o hodinu navyše). Po prekročení tejto doby je ďalšie používanie spoplatnené minútovou tarifikáciou.

Verejný bicykel

Veľkou výhodou pre ľudí sú prakticky neobmedzené možnosti cestovania bicyklom, nakoľko ich je možné využívaj aj mimo mesta. Jedinou podmienkou je jeho zaparkovanie v rámci mesta, pričom to nesmie prekážať premávke a nesmie byť na chodníku. Bicykel pritom nemusí byť priamo na stanovišti. Stačí jeho umiestnenie na viditeľné miesto.

Verejný bicykel

Prečítaj si tiež
Veľké porovnanie bikesharingu na Slovensku. Takéto sú ceny a služby v jednotlivých mestách

Bicykle sú navyše vybavené bezdušovými kolesami, na ktorých nie je možné dostať defekt. Zatiaľ sa jedná o čisto mechanické bicykle, no v budúcnosti sa plánuje rozšírenie aj o tie elektrické. Do budúcna sa tiež plánuje možnosť rezervovanie bicykla, aby sa predišlo situáciám, kedy ti ho niekto pred nosom vyfúkne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom