S filmovými a seriálovými novinkami inšpirovanými hernými predlohami sa nám v poslednom čase roztrhlo vrece. Vlastný film nedávno dostal Monster Hunter, HBO aktuálne pracuje na adaptácii hitu The Last of Us a celovečernej snímky sa okrem iných dočká aj herná séria Borderlands.

Čoraz väčšiu pozornosť začína budiť pripravovaný film Dungeons & Dragons, inšpirovaný slávnou stolnou hrou, ktorá sa dočkala aj viacerých skvelých herných prevedení. Snímka je v produkcii už od roku 2015, z rúk Warner Bros. však putovala do štúdia Paramount Pictures, ktoré film v spolupráci so spoločnosťou Hasbro, vlastníkom práv značky D&D, začalo intenzívnejšie rozbiehať až počas minulého roka.

Newstube teraz informuje aj o prvých tvárach pripravovaného filmu a tie naznačujú, že Dungeons & Dragons by nemal byť žiadnym druhoradým béčkom. Hlavnú rolu vo filme totiž stvárni Chris Pine, známy napríklad z novodobej filmovej série Star Trek alebo z nedávneho veľkofilmu Wonder Woman 1984.

Asistovať mu na plátne bude známa herečka Michelle Rodriguez, ktorá si renomé vybudovala predovšetkým vďaka akčnej filmovej sérii Fast & Furious. Tretím potvrdeným hercom je mladík Justice Smith, ktorého diváci mohli vidieť vo filme Pokémon: Detective Pikachu alebo vo vedľajšej úlohe v Jurassic World: Fallen Kingdom.

NEPREHLIADNI
HBO Go práve pridalo slovenský dabing ku Game of Thrones a desiatkam ďalších filmov. Máme zoznam a exkluzívne detaily

O tom, aké postavy herci vo filme zastanú, zatiaľ Paramount nezverejnil žiadne konkrétne informácie, rovnako môžeme špekulovať aj o dejovom zasadení, o ktorom sa aktuálne nevie vôbec nič. Isté je, že o film sa postará režisérska dvojica Jonathan Goldstein a John Francis Daley  ktorí o sebe dali vedieť napríklad vydarenou komédiou z roku 2018 Game Night.

Film sa začne nakrúcať v Belfaste už počas najbližších týždňov, premiéra je naplánovaná na 27. mája budúceho roka. Zaujímavosťou je, že v Belfaste sa vo veľkej miere nakrúcala jedna z najlepších fantasy sérií posledných rokov, Game of Thrones, dúfame preto, že pripravovaný film sa k jej kvalitám podarí priblížiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom