Seriály inšpirované hernými predlohami sa stávajú novodobým trendom a televízne spoločnosti pracujú hneď na niekoľkých veľkých projektoch. Jedným z najsľubnejších je televízna adaptácia najoceňovanejšej hry v histórii, The Last of Us, ktorá vzniká pod hlavičkou HBO. Ako exkluzívne informuje filmový portál Deadline, seriál práve našiel svojich ústredných protagonistov.

Dvojicu hlavných postáv Joela a Ellie, na ktorých príbeh The Last of Us stojí, v pripravovanom seriáli stvárnia Pedro Pascal a Bella Ramsey. Pascal je novodobá hollywoodska hviezda, známy je nielen z vynikajúcich seriálových počinov ako Mandalorian či Narcos, ale tiež vďaka svojim filmovým rolám. Naposledy ho napríklad diváci mohli vidieť v úlohe hlavného záporáka v komiksovom veľkofilme Wonder Woman 1984.

17-ročná britská herečka Bella Ramsey na svetové renomé ešte len čaká, divákom je však dobre známa predovšetkým ako Lyanna Mormont, nekompromisná vládkyňa Medvedieho ostrova s ostrým jazykom zo seriálového megahitu Game of Thrones.

Zaujímavosťou je, že v Hrách o tróny si zahral aj Pedro Pascal, ktorý tu stvárnil neschválne zosnulého Oberyna Martella. Pre hereckú dvojicu napriek tomu pôjde o prvú spoluprácu, keďže ich postavy sa v Game of Thrones nikdy nestretli.

Drsný a intímny príbeh

Príbeh The Last of Us je zasadený do blízkej apokalyptickej budúcnosti, v ktorej väčšinu ľudstva vyhladila globálna pandémia spôsobená parazitickou hubou a nakazených premenila na agresívne monštrá. V centre diania stojí zatvrdnutý veterán a pašerák Joel, ktorý dostane zaplatené za to, aby v bezpečí prepravil 14-ročnú Ellie mimo prísne stráženej karanténnej zóny.

Z rutinnej práce sa čoskoro stane veľké dobrodružstvo naprieč zdevastovanou Amerikou, počas ktorého si k sebe dvojica postupne hľadá cestu a čelí neľútostným nástrahám post-apokalyptického sveta. Tú nepredstavujú iba nakazené príšery, ale tiež preživší ľudia, ktorí sa rozdelili do viacerých klanov a navzájom si nič nedarujú.

The Last of Us, za ktorým stojí renomované herné štúdio Naughty Dog, sa zatiaľ v hernom svete dočkal dvoch dielov, minuloročné pokračovanie sa aj napriek vyvolanej kontroverzii stalo vôbec najoceňovanejšou hrou v histórii. Fenomenálny úspech však zaznamenala pôvodná hra z roku 2013, ktorá predala viac ako 17 miliónov kópií. HBO teda v rukách drží mimoriadne silný námet, od ktorého si teraz veľa sľubujú práve televízni fanúšikovia.

Seriálový Dream

Americká spoločnosť si je záväzku vedomá, čomu zodpovedajú aj mená, ktoré sa na pripravovanom seriáli budú podieľať. Postapokalyptickú novinku zastreší dvojica tvorcov Neil Druckmann a Craig Mazin.

Druckmanna odborníci označujú za jedného z najtalentovanejších scenáristov vo svete hier, dôkazom čoho je aj dvojica prestížnych ocenení BAFTA. Talentovaný tvorca sa viackrát nechal počuť, že The Last of Us je pre neho srdcovou záležitosťou, účasť na televíznej adaptácii v role showrunnera je teda nepochybne výbornou správou.

Screenshot/CNET/YouTube

Seriálových nadšencov však poteší aj účasť Craiga Mazina, ktorý bude druhým showrunnerom chystanej novinky. Mazin sa minulý rok postaral o obrovský hit a jeden z najlepších novodobých seriálov vôbec, Černobyl.

O réžiu pilotného dielu sa postará ruský filmový tvorca Kantemir Balagov, ktorý dal o sebe v roku 2019 vedieť historickou drámou Beanpole. Špekulovať o dátume premiéry je za súčasného stavu priskoro, seriálu by sme sa podľa predbežných odhadov mohli dočkať v prvej polovici budúceho roka.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP