Najväčší digitálny obchod s hrami hostí mnoho rôznych titulov, no vyniknúť spomedzi nich môžu len tie najlepšie. Donedávna sa na prvej priečke dlhú dobu držala známa Dota 2. Vedúcu pozíciu neskôr obsadil titul PlayerUnknown’s Battlegrounds, ktorý svojim tvorcom zarobil ťažké peniaze, a to dokonca ešte pred oficiálnym vydaním. 

Od marcového spustenia PlayerUnknown’s Battlegrounds vo forme „Early Access“ titulu sa z neho za 29,99 € predalo až 13 miliónov kópií hráčom po celom svete. Tvorcovia si tak na účet pripísali sumu vyše 330 miliónov eur a hru naďalej zdokonaľujú. Aktuálna verzia ešte nie je ani dotiahnutá do samého konca. Aj keď ju vlastnia a hrajú milióny hráčov, nejedná sa dokončený produkt.

Láme rekordy

PlayerUnknown’s Battlegrounds je aktuálne jednou z najpopulárnejších hier, ktorá z trónu na Steame zosadila aj obľúbenú Dotu 2, keď ju v rovnakú chvíľu hralo vyše 960 000 hráčov. Za sebou tak tento titul nechal v rebríčku aj Counter-Strike: Global Offensive či GTA V. Kreatívny riaditeľ, Brendam Greene, má z úspechov samozrejme veľkú radosť.

Nenechaj si ujsť
Táto hra je ďaleko lepšia ako hocijaké Call of Duty či Battlefield. Nebudeš vedieť od nej odtrhnúť oči

Ešte v júli tohto roka jeho PlayerUnknown’s Battlegrounds pokoril prvý rekord ako najhranejšia hra na Steame, ktorá nepochádza od Valve. O pár týždňov na to bol tento titul historicky najhranejšou hrou na Steame, pričom je v obchode dostupná od marca.

Boj o život ako základný kameň hry

Prečo si však získala toľkú pozornosť hráčov? Je jednoducho fantastická! Odhliadnuc od podivného názvu, hra ponúka skvelý dej, kedy je 100 hráčov vysadených na opustenom ostrove s rozsiahlym územím. Po skoku z lietadla musia hľadať zbrane a prežiť za každú cenu. Víťazom je len jeden hráč, ktorý prežije až do samého konca. Práve kvôli tejto „survival“ stratégii si PlayerUnknown’s Battlegrounds získal milióny fanúšikov.

Očakáva sa, že hra bude vo verzii 1.0 dostupná ešte počas tohto roka a zavítať môže tiež na konzolu Xbox One. Svojim dokonalým spracovaním a hrateľnosťou prepisuje históriu Steamu a rozhodne o nej ešte budeme veľa počuť. Hrávaš alebo si si vyskúšal zahrať PlayerUnknown’s Battlegrounds?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom