Sony v noci hosťovalo už tradičnú prezentáciu State of Play, kedy sa opäť zamerali len na malý počet titulov s veľkým dôrazom na jeden z nich. Tým je nový, len pre PS5 exkluzívny, Ratchet & Clank: Rift Apart, ktorý v dlhej ukážke ukazuje prelomové možnosti hrateľnosti, stavajúce na výkone novej konzoly.

Novinka bola prvýkrát predstavená už s odhalením samotnej konzoly, kedy Insomniac Games hlásalo, že nová hra zo známeho univerza využije rýchlosť interného SSD do úplnej krajnosti. Nasledovala krátka ukážka spred niekoľkých dní, ktorej úlohou bolo nalákať na včerajšiu State of Play akciu.

V jadre hrateľnosti sa hra mení len minimálne, pričom hlavným záporákom Rift Apart bude dlhoročná stálica ságy, Dr. Nefarious. Ako sa dalo čakať, pokračovanie s naplánovaným dátumom vydania na 11. júna plne implementuje vymoženosti DualSense gamepadu, kedy ukážka predstavila napríklad využitie adaptívnych trigerrov.

Tie budú využiteľné pri streľbe – ich jemné stlačenie vystrelí jeden projektil, zatiaľ čo úplné stlačenie zabezpečí plnú paľbu. Samozrejmosťou je aj precítenie explózií vďaka špičkovým vibráciám, vďaka čomu bude môcť hráč rozlíšiť vzdialenosť a intenzitu každej explózie.

Nebude chýbať ani extrémne rýchle načítavanie nových oblastí príbehovo zakomponovaných cez časové trhliny. Ukážka túto vymoženosť odprezentovala na príkladnom súboji s bossom, kde Ratchet lieta z jednej dimenzie do druhej v radoch niekoľkých sekúnd.

NEPREHLIADNI
Dozvedeli sme sa skutočnú sumu, koľko stáli refundácie hrozného Cyberpunk 2077

Kostra hrateľnosti by opäť mala pozostávať z jednotlivých úrovní, tentokrát prepletených menšími planétami. Pôjde o niečo lineárnejšie a náročnejšie krátke pasáže, ktorých úlohou je dostať hráča na vyhradený čas mimo dejovú linku.

Ukážka odhalila aj možnosti vylepšovania postavy, extrémne detailné mestá plné obyvateľov, ktoré opäť naplno využijú výkon PS5, ale aj nové netradičné zbrane. V hre si po vyhradenú dobu zahráme aj za druhého Lombaxa (rasa hlavného hrdinu) s menom Rivet.

Ratchet & Clank: Rift Apart bol hlavnou hviezdou večera, a tak si vyhradil najväčšiu časť prezentácie. Dostalo sa však aj na menšie tituly, ako napríklad Subnautica: Below Zero. V tomto prípade ide o priame pokračovanie podvodného dobrodružstva z roku 2018, ktoré zavedie hráča na ľadovú planétu. Príbeh je zasadený rok po udalostiach originálu.

Hra je aktuálne v Early Accesse na Steame a už 14. mája dorazí na všetky konzoly aktuálnej aj minulej generácie, PC a Nintendo Switch. PS5 verzia dostane 4K rozlíšenie, ale aj mód zabezpečujúci 60 fps, respektíve podporu haptickej odozvy gamepadu.

Na rad sa dostal aj aktuálne už upadajúci fenomén Among Us, kedy Sony ohlásilo príchod hry na PS4 a PS5. Hra okrem exkluzívnych Ratchet & Clank skinov neponúkne prakticky nič nové. Among Us na PlayStation konzoly vyjde ešte tento rok a ponúkne crossplay s ostatnými platformami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom