V hernej nádielke nového mesiaca dominuje predovšetkým horúco očakávaná PS4 exkluzivita The Last of Us 2, na svoje by si však mali prísť aj fanúšikovia športu a taktiky. Návrat totiž hlási nielen legendárna RTS Command & Conquer, ale tiež uznávaná séria Desperados.

Tour de France 2020

Dátum vydania: 4. júnComma

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Najslávnejšie cyklistické preteky sa opäť dočkajú aj herného prevedenia, opäť za ním budú stáť skúsení borci z Cyanide, ktorí sa hrám z cyklistiky venujú už od roku 2001. Športoví fanúšikovia si v najnovšom hernom ročníku budú môcť užiť všetkých 21 oficiálnych etáp, prvýkrát v histórii bude v hre k dispozícii aj slávna klasika  Liège-Bastogne-Liège.

Novinkou je pohľad z prvej osoby, tvorcovia však sľubujú aj lepšiu inteligenciu protivníkov, dôraz na tímové plánovanie a pokročilý manažment jazdca. Pelotón má byť po novom citeľne agresívnejší, drobných zmien sa dočká aj užívateľské rozhranie, kde hráči nájdu informácie o trati, súperoch a vonkajších podmienkach.

Command & Conquer Remastered Collection

Dátum vydania: 5. jún

Platformy: PC

Legendárna real-time stratégia je späť a vracia sa nielen v ostrej grafike, ale tiež so všetkými bonusovými prídavkami. Remaster C&C bude obsahovať kampaň Command & Conquer z roku 1995 a Red Alert so všetkými rozšíreniami. Tešiť sa teda môžeš na desiatky hodín zábavy, návrat slávnych prestrihových filmov a tiež 7 hodín nanovo nahranej hudby od Franka Klepackiho a jeho kapely.

Vývojári umožnia prepínať medzi starým a novým vizuálom, bonusy budú obsahovať aj exkluzívne misie, ktoré boli doposiaľ dostupné len na konzolách. Tvorcovia sa navyše s hernou komunitou plánujú podeliť o zdrojový kód hry, pripraviť sa teda môžeme na záplavu nových módov, ktoré legendu posunú ešte o úroveň vyššie.

Desperados 3

Dátum vydania: 16. jún

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Mozgové závity takticky zmýšľajúcich hráčov v júni preverí ďalší prídavok do populárnej hernej série z Divokého západu, Desperados. Práva na hru ešte v roku 2013 získal vydavateľ THQ Nordic a nový diel opäť sľubuje kvalitnú strategickú zábavu založenú na taktickom postupe a postupnom likvidovaní nepriateľov.

Hráč sa chopí kontroly nad skupinkou štvancov vedených obľúbeným Johnom Cooperom, ktorí sa musia postaviť nepriateľským gangom i skorumpovaným strážcom zákona. K dispozícii bude päť postáv z rôznymi zameraniami, Cooperova skupina bude vždy čeliť veľkej presile a využiť bude treba každú jednu výhodu.

Disintegration

Dátum vydania: 16. jún

Platformy: PC, PS4, Xbox One

O hráčsku pozornosť sa v júni pobije aj plánovaná sci-fi akcia Disintegration. Za akčným titulom stojí novo založené herné štúdio V1 Interactive, ktoré po odchode z Bungie založil vývojár Marcus Lehto. Ten sa vo veľkej miere podieľal na vývoji hier ako Destiny či Halo: Reach, sci-fi novinka teda rozhodne stojí za pozornosť.

Hra nás zavedie do ďalekej budúcnosti, ktorá sleduje kolaps spoločnosti kvôli klimatickým zmenám. Hráč sa v nej ujme role pilota Romera Shoala, ktorý bude spoločne so svojim tímom ničiť žoldnierov nebezpečnej militantnej skupiny snažiacej sa získať kontrolu nad zúboženou ľudskou rasou.

The Last of Us 2

Dátum vydania: 18. jún

Platformy: PS4

Jedna z najočakávanejších hier tohto roka sa po niekoľkomesačnom odklade konečne dočká pokračovania a hráči sa dozvedia viac o osude Joela a Ellie. V pokračovaní post-apokalyptického dobrodružstva sa chopíme role dospievajúcej Ellie, ktorá sa vydáva na cestu za pomstou.

Určite nezmeškaj
Nové dychberúce gameplay video The Last of Us 2 odhaľuje brutálnu hrateľnosť a krásne scenérie

Vývojári z Naughty Dog sú opäť pripravení hráčov citovo vyžmýkať, to isté však platí aj o výkone PS4, ktorý chcú tvorcovia využiť na absolútne maximum. Jedna z posledných exkluzivít na PlayStation 4 sľubuje neopakovateľný zážitok, celkové očakávania zráža len kontroverzia spojená s predčasným únikom príbehu i množiace sa kritické ohlasy na pracovné podmienky v štúdiu Naugty Dog.

Hunting Simulator 2

Dátum vydania: 25. jún

Platformy: PC, PS4, Xbox One, Switch

Lovecká sezóna sa začína, je čas nasadiť maskáče a vybrať sa s puškou po stopách divej zvery. Obľúbený lovecký simulátor v druhej časti ponúkne rozľahlé a rozmanité herné prostredia, od zasnežených hôr v Colorade, cez vyprahlú púšť, až po európske lesy.

Hra bude zároveň disponovať viac než troma desiatkami druhov zvierat s pokročilou inteligenciou, na stopovanie vysokej zvery si hráč bude môcť privolať zvieracieho pomocníka. Samozrejmosťou bude pestrý arzenál zbraní, doplnkov i oblečenia známych svetových značiek.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP