Od poslednej časti Game of Thrones na HBO ubehlo už niekoľko piatkov. Aj napriek rozporuplným hodnoteniam poslednej série môžeme seriál titulovať štatútom kultu, kedy nejeden fanúšik dokáže vymenovať všetky zásadné postavy a ich herecké alteregá aj o polnoci.

Bezpochyby, jedným z najobľúbenejších a najpamätnejších charakterov seriálu je Tyrion Lannister, zapamätateľný najmä trpasličím výzorom a dvojzmyselnými, no trefnými poznámkami. Dnes je táto postava neoddeliteľne spätá s Petrom Dinklageom, ktorý si podľa informácii portálu Deadline strihne hlavnú postavu v reštarte filmovej ikony 80. rokov, The Toxic Avenger.

O čom bude očakávaný film?

The Toxic Avenger je najmä v Amerike známa séria akčných filmov vyznačujúcich sa prehnaným vyobrazovaním grafického násilia v kontraste s čiernym humorom. Film režírovaný a produkovaný dvojicou Michael Herz a Lloyd Kaufman si aj napriek treťotriednej produkcii našiel svojich kultových fanúšikov, ktorí sa v nasledujúcich rokoch dočkali hneď niekoľkých pokračovaní.

Hlavnou postavou je drobný slaboch Melvin Ferd, ktorý je súhrou okolností ponorený do kyseliny. Tá mu nenavrátiteľne deformuje tvár, no zároveň mu dodáva nadprirodzenú veľkosť a silu. Melvin je vďaka novej podobe odvrhnutý spoločnosťou, čo ho stavia na cestu ochrany malého mestečka pred vandalmi.

Práve postavu Toxického pomstiteľa, respektíve familiárne nazývaného Toxie, by mal stvárniť Dinklage. Podobne ako originál, tak aj reboot filmu si berie za úlohu poukázať na environmentálne problémy terajšej spoločnosti.

Na novodobom reštarte filmu bude pracovať produkčné štúdio Legendary Pictures s drobnohľadom nezávislej spoločnosti Troma Entertainment, založenej vyššie spomínanou dvojicou. Rolu režiséra a scenáristu na seba preberá Macon Blair.

Nenechaj si ujsť
Hviezda Game Of Thrones posilňuje seriálový megahit od Netflixu

Film s hviezdou Game of Thrones na čele má potenciál uspieť podobne, ako sa to podarilo filmovému Deadpoolovi pred štyrmi rokmi. Toxický pomstiteľ je asi najčastejšie porovnávaný s týmto filmom z roku 2016, keďže práve Deadpool vykresľuje netradičného hrdinu, ktorý sa vymyká bežným predpokladom na superhrdinu a stavia dávkovanie príbehu na humore.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP