Filmový obchod tisícročia. Aj takto médiá nazývali akvizíciu filmovej spoločnosti Fox s ďalším mediálnym gigantom, štúdiom Disney, ktoré  pred dvomi rokmi Fox odkúpilo za astronomických 81 miliárd dolárov.

Disney sa tak dostalo ku vlastníctvu viacerých atraktívnych filmových značiek, medzi ktorými nechýbali napríklad Votrelec, Predátor, Kingsman alebo populárny Deadpool. Práve pri poslednom menovanom komiksovom veľkofilme sa diváci po uskutočnení obchodu začínali obávať, či Disney nezaradí spiatočku a pri snahe navýšiť zisky nezníži jeho vekovú prístupnosť.

Najnovšie správy z Deadline potvrdzujú to, čo zástupcovia štúdia deklarovali už dávnejšie. Pri treťom diele Deadpoola by opäť malo svietiť povestné „R-ko“, tešiť sa teda opäť môžeme na množstvo brutálnych scén a bohatú dávku nemenej drsného humoru. Pripravovaný tretí diel po akvizícii zastal na mŕtvom bode, situácia sa však mala zmeniť v posledných týždňoch a Deadpool 3 už má pridelených svojich scenáristov, respektíve scenáristky.

O príbeh sa tentokrát postarajú sestry Wendy Molyneux a Lizzie Molyneux-Loeglin, ktoré sa majú na rováši priemerný seriál Bob’s Burgers a v súčasnosti pre Fox pracujú na animovanej seriálovej novinke The Great North.

Oveľa potešujúcejšou správou je, že v pripravovanom filme sa s istotou objaví aj Ryan Reynolds, s ktorým dvojica scenáristiek v posledných týždňoch intenzívne komunikuje a snaží sa príbeh napasovať priamo na mieru populárneho herca.

Mená ďalších dôležitých postáv ani režiséra, ktorý film odkormidluje, nateraz nie sú známe. Hovorí sa, že Disney je naklonené možnosti angažovať filmového tvorcu Davida Leitcha, ktorý režisérsky zastrešil úspešný druhý diel, problémom však je, že Leitch má nabitý harmonogram a Deadpool 2 by sa mohol venovať najskôr v roku 2022.

To však neznamená, že by Leitch plánovaný film predsa len nenatočil. Celý projekt sa totiž momentálne nachádza ešte len vo svojej ranej fáze a viaceré otázky nateraz zostávajú otvorené. Objaví sa vo filme napríklad populárny Cable?

To nateraz nevie ani jeho predstaviteľ Josh Brolin. Ako spomenul dávnejšie, sám je zvedavý, aký osud jeho postavu na filmovom plátne čaká a od Disney sa mu odpovedí nedostáva. „Netuším, čo sa s ním stane. V skutočnosti som im viackrát volal s otázkou „Hej, čo s Cable vlastne deje?“ Myslím, že to dávajú dokopy. Veľký svet sa stal ešte väčším, takže kto vie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom