banner-pro-6Meizu začalo opäť jeden zo svojich plodnejších mesiacov, ktorý odštartovala dnes novinka Meizu M3 Max. Len pred malou chvíľkou sa však objavili ďalšie správy, ktoré prinášajú oficiálny dátum odhalenia najnovšej verzie obľúbenej nasdstavby FlymeOS. 13. septembra sa dočká už svojej 6. verzie, ktorá by svetu mohla byť odhalená aj spolu s novou vlajkovou loďou spoločnosti.

Zhruba pred rokom sme mohli byť svedkami predstavenia dovtedy najvýkonnejšieho smartfónu sveta, ktorým bol Meizu Pro 5. Ten prišiel s procesorom Exynos 7420 od Samsungu, ktorý dopĺňali 4 GB RAM pamäť, 5,7-palcový AMOLED displej, či 21 MPx hlavný fotoaparát. Necelých 7 mesiacov na to uzrel svetlo sveta ďalší zástanca modelovej rady Pro, Meizu Pro 6. Ten vynikal hlavne vynikajúcim dizajnom, displejom citlivým na tlak, no paradoxne oproti predchodcovi aj slabším výkonom. MediaTek Helio X25 síce ponúkal dostatočne plynulý chod celého zariadenia, no v hrubom výkone Pro 6-ka na predchodcu strácala. Spoločnosť sa však túto skutočnosť snaží rýchlo napraviť, pričom sa už možno 13. septembra dočkáme novej verzie zariadenia Meizu Pro s poradovým číslom 7.

Meizu Pro 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Táto novinka by tak bola svetu odhalená len 5 mesiacov po predstavení Pro 6-ky, čím spoločnosť ponúka pomerne rýchlu nápravu. Meizu Pro 7 by mal byť poháňaný procesorom Samsung Exynos 8890, ktorý sa nachádza taktiež v zariadeniach Samsung Galaxy S7 Edge alebo Galaxy Note 7. Podľa najnovších informácií bude teda smartfón predstavený spolu s novou verziou používateľskej nadstavby FlymeOS a zároveň sa tak stane prvým zariadením, ktoré bude bežať na tejto aktualizovanej verzii systému. Z predchádzajúcich únikov poznáme aj zopár špecifikácií, ktoré začínajú na 2K zakrivenom displeji, pokračujú 4 GB RAM pamäťou spolu s 32 GB vnútornou pamäťou a končia 5 MPx selfie kamerou, a 12 MPx zadným fotoaparátom.

TIP: Meizu Pro 7 príde v dvoch verziách so zakriveným a plochým displejom

FlymeOS 6 by z počiatku mal bežať na Androide 6.0 Marshmallow, avšak s veľkou pravdepodobnosťou sa neskôr dočkáme aj integrácie Andoidu 7.0 Nougat. Aby toho nebolo málo, stále tu je možnosť, že sa dočkáme viacerých verzií pripravovaného Meizu Pro 7, ktoré sa od seba môžu líšiť veľkosťou pamätí a typom displeja. Všetko sa však zrejme dozvieme už v utorok, 13. septembra, kedy majú byť novinky oficiálne odhalené.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom