Mobilní operátori na svojich zákazníkov neustále chrlia množstvo ponúk, ktoré sa snažia prispôsobovať aktuálnym požiadavkám. Svoje programy dokážu upraviť pre každého, vrátane podnikateľov, ale aj nenáročných používateľov, ktorým pokojne stačia základné ponuky za ľudové ceny. Nie každý zákazník je ochotný za služby operátorom platiť desiatky eur mesačne, a tak sme pre skromných jedincov vybrali najvýhodnejšie paušály.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!
FacebookInstagramYouTube

Nenároční zákazníci to majú niekedy pri výbere nového programu skutočne zložité a prehliadanie ponúk ich neraz dokáže len zmiasť. Aj keď sa slovenskí operátori snažia optimalizovať paušály pre potreby všetkých zákazníkov, nie vždy sa im podarí vyhovieť každému. Niekto si tak nájde svoj nový paušál v Telekome a iného môže osloviť 4ka. Všetko závisí od preferencií jednotlivcov. Pre tých najmenej náročných sme vybrali najvýhodnejšie ponuky paušálov, ktoré v sebe kombinujú volania, SMS správy a dáta už za pár eur mesačne.

Najlacnejšie paušály pekne pokope

Občasné volania priateľom a známym nezaberú mnoho času. Operátori do svojej základnej ponuky preto zaradili aj programy s niekoľkými desiatkami voľných minút, ktoré nenáročnému zákazníkovi vystačia. V priloženej tabuľke nájdeš prehľad volaní u najnižších programov jednotlivých operátorov. Program Sloboda 100 je najlacnejším zo všetkých, no stále ponúka dostatok voľných minút, SMS správ a dát.

Nenechaj si ujsť
EÚ zavádza pevné tarify mobilných volaní a správ. Aké budú po novom ceny?

Pre milovníkov SMS správ si pripravilo lákavú ponuku aj O2. V tomto prípade je však výhodnejšou ponukou zrejme Go Europe 10 eur od Orangeu. V tejto službe si však zákazník za základných 10 € nenájde predplatené SMS správy. Tie môže v neobmedzenom počte získať už za dodatočný poplatok 2 € mesačne a celková suma sa tak vyšplhá na stále prijateľných 12 € mesačne. Za tento poplatok tak môžeš posielať SMS v neobmedzenom množstve všetkým svojim kontaktom 24 hodín denne a 7 dní v týždni.

Operátori Telekom Orange O2  4ka
Program Áno S Go Europe 10 € Modrý paušál Sloboda 100
SMS  0,07 € nekonečné SMS v SR (+2 €/mes.) neobmedzene 100 SMS
Voľné minúty 100 minút do všetkých sietí 100 minút do všetkých sietí 100 minút do všetkých sietí 100 minút do všetkých sietí
Dáta 250 MB v SR/EÚ 250 MB v SR/EÚ + 2 GB bonus v e-shope (+200 MB za 1 €/mes.) 500 MB v SR/EÚ (bez bonusu na telefón) alebo 100 MB v SR/EÚ (s bonusom 72 €) 1 GB v SR/EÚ
Mesačný poplatok 10 € 10 € 15 € 5 €

Keďže sa už naše moderné smartfóny zrejme nezaobídu bez internetového pripojenia, operátori si pripravili dátové balíky aj pre občasných internetových „surferov“. Opäť raz na scénu nastupuje najmladší slovenský operátor – 4ka. Tá už za 5 € mesačne ponúka vo svojom paušále Sloboda 100 až 1 GB dát vo vlastnej sieti a v roamingu.

O2 komunikuje, že má najväčšie pokrytie

4ka spravila za posledné mesiace veľký pokrok v pokrytí a dnes tak poskytuje 4G pripojenie pre 70 % územia Slovenska, pričom v ostatných oblastiach má aj 3G sieť od Orangeu. Najväčšie pokrytie uvádza O2, ktoré už svojimi službami pokrýva 98,5 % nášho územia. Využívaš niektorý z týchto najlacnejších paušálov slovenských operátorov?