Časy, keď si za kvalitný smartfón musel vysoliť nehoráznu sumu, sú už dávno za nami. Dnes už nájdeš aj v strednej či dokonca nižšej triede obstojné kúsky, pričom vo väčšine prípadov nemusíš platiť viac než 300 €. Orientovať sa v súčasnej veľkej ponuke nemusí byť pre každého jednoduché, a preto sme sa na ňu pozreli aj my. 

Vo výbere nájdeš smartfón nižšej triedy, za ktorý nezaplatíš ani 100 €, ďalej smartfóny vyššej triedy do 300 € a v neposlednom rade aj súčasné cenovo dostupné vlajkové lode do 450 €.

Smartfóny do 100 €

Xiaomi Redmi 4A

Cena: 95 €

zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Kúpiť Xiaomi Redmi 4A za 95 €
32 GB ROM / Kompletná LTE podpora

Xiaomi Redmi 4A môžeme označiť za jeden z najlepších smartfónov do 100 €. Toto miesto mu skutočne právom patrí, keďže ako jeden z mála ponúka na svoju cenu kvalitnú výbavu. Do lákavej konštrukcie je z prednej strany zasadený relatívne kompaktný 5-palcový displej s HD rozlíšením. Kvality potvrdzuje najmä prítomnosť Snapdragonu 425, nakoľko väčšinou nájdeme v tejto cenovej kategórii výhradne MediaTek procesory. Redmi 4A sa vyrába v dvoch verziách, čo sa pamätí týka.

xiaomi redmi 4azdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Nenáročným postačí verzia s 2 GB RAM a 16 GB úložiskom, avšak v našom odkaze nižšie nájdeš model s väčším 32 GB úložiskom, ktorého cena aj tak nepresahuje 100 €. Túto nenáročnú výbavu poháňa 3120 mAh akumulátor, ktorého výdrž ti vyčarí úsmev na tvári. Navyše, ukrátený nebudeš ani o používanie 4G. Tento konkrétny model je totiž vybavený všetkými LTE frekvenciami používanými na Slovensku.

Smartfóny od 200 do 300 €

ZUK Z2 Pro

Cena: 264 €

zuk z2 prozdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Kúpiť ZUK Z2 Pro 64 GB za 264 €
6 GB RAM / Kompletná LTE podpora

Značka ZUK ako taká už, bohužiaľ, končí, no smartfóny od nej môžeme nakupovať výhodnejšie než kedykoľvek predtým. Vlajková loď Z2 Pro spôsobila hotový ošiaľ nielen v čase predstavenia, ale vďaka svojej krutej výbave a naozaj nízkej cene ho spôsobuje aj teraz. Veď, akú cenu by si tipol na smartfón s 5.2-palcovým Super AMOLED FullHD displejom, Snapdragonom 820 a 4 GB RAM? Svoje súbory môžeš ukladať na 64 GB úložisko, no dostupný je aj model v konfigurácii so 6 GB RAM a 128 GB interným úložiskom.

zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Nedostatky sa na tomto počine hľadajú veľmi ťažko. 13 MPx hlavný fotoaparát vytvára schopné fotky a 3100 mAh batéria stačí na výdrž 33 hodín popri náročnom používaní. Vďaka podpore 800 MHz LTE frekvencie je ZUK Z2 Pro dôstojným konkurentom pre omnoho drahšie minuloročného vlajkové lode od renomovanejších výrobcov.

Xiaomi Mi5

Cena: 209 €

xiaomi mi5zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Kúpiť Xiaomi Mi5 za 209 €
Kupón RMI5

Xiaomi Mi5 má svoju najväčšiu slávu už za sebou, keďže nedávno ho nahradilo nové Xiaomi Mi6. Klesajúce ceny ho však stále vyzdvihujú do popredia. Výbavou sa blíži k vyššie spomenutému ZUK Z2 Pro, teda až na jeden malý nedostatok. Stručne spomenieme 5.2-palcový FullHD IPS displej, stále výkonný procesor Snapragon 820, dostatočnú 3 GB RAM pamäť či 64 GB úložisko.

zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Fotky decentnej kvality vytvára 16 MPx snímač, ktorý navyše disponuje 4-osovou optickou stabilizáciou obrazu. Priemerná 3000 mAh batéria poskytuje presne takú výdrž, akú by si od nej mohol očakávať. Menším nedostatkom voči Z2 Pro je absencia 800 MHz LTE frekvencie, ktorúé potrebuješ pri pripojení na dedinách a mimo miest.

Moto G5 Plus

Cena: 279 €

moto g5 pluszdroj fotografie: Lenovo

Kúpiť Moto G5 Plus za 265 €

Moto G5 Plus patrí medzi to najlepšie do 300 €, a to najmä v prípade, že hľadáš niečo nezvyčajné. Prečo je to tak, sa ale dozvieš až neskôr. Najskôr spomenieme 5.2-palcový FullHD IPS displej, procesor vyššej strednej triedy Snapdragon 625, 3 GB pamäť RAM, 32 GB úložisko či čistý Android 7.0 Nougat. Niekoho môže potešiť aj kompletná podpora LTE, NFC či čiastočná vodeodolnosť.

zdroj fotografie: Lenovo

Veľký vytŕčajúci objekt zo zadnej strany je 12 MPx fotoaparát s veľmi nízkou clonou f/1.7 a PDAF zaostrovaním. Práve v tomto smere by si mohla Moto G5 Plus nájsť mnohých majiteľov.

Smartfóny do 450 €

Xiaomi Mi6

Predobjednávka: 431 €

xiaomi mi6zdroj fotografie: Xiaomi

Predobjednať Xiaomi Mi6 za 431 €
6 GB RAM / 64 GB ROM

Xiaomi Mi6 je momentálne jeden z mála pravých konkurentov pre ospevované Galaxy S8 od Samsungu. Dizajn je podobný Huawei P10, a to najmä snímačom odtlačkov prstov pod displejom a duálnym fotoaparátom na zadnej strane. Uhlopriečka displeja činí 5.15-palcov a je osadený do skutočne nádherného skleneného/keramického tela. S8-čke konkuruje Mi6 hlavne výkonovo, keďže je vybavený rovnakým procesorom Snapdragon 835. Ponúka ale väčšiu, až 6 GB RAM pamäť a 64 GB ukladacieho priestoru. Tretí smartfón s duálnym fotoaparátom od Xiaomi ponúka 12 MPx snímač s optickou stabilizáciou obrazu a dvojnásobným optickým zoomom. Nedostatkom je ale opäť absencia 800 MHz LTE frekvencie.

nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi6 má úplne nové WiFi s dvojnásobnou rýchlosťou a dvakrát lepším dosahom ako konkurencia

iPhone SE

Cena: 409 €

iphone sezdroj fotografie: Screenshot / YouTube / Pocketnow

Kúpiť iPhone SE za 403 €
32 GB model

„Jabĺčkari“ nám isto dajú za pravdu, že jeden z najlepších smartfónov do 450 € je aj iPhone SE. Ten si získa predovšetkým srdcia používateľov, ktorí majú plné zuby „lopát“ a chcú kompaktný, no zároveň spoľahlivý smartfón. Spoločnosť im bude robiť 4-palcový displej, procesor Apple A9, 2 GB pamäť RAM a hlavne obľúbený iOS. Fotiť budeš môcť s 12 MPx hlavným fotoaparátom a o „selfíčka“ sa postará predný 1.2 MPx snímač. Používaním ťa sprevádza len  1624 mAh batéria.

OnePlus 3T

Cena: 374 €

oneplus 3tzdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

OnePlus 3T kúpiš až o 65 € lacnejšie ako na oficiálnej stránke!
Zľavový kupón OP3TSR

Naše pozitívne dlhodobé skúsenosti s „iPhonom medzi Androidmi“ si môžeš prečítať v tomto článku. OnePlus opäť trafil klinec po hlavičke a vznikol dokonalý smartfón, na ktorom sa chyby hľadajú len veľmi ťažko. Veľkú pochvalu si zaslúži 5.5-palcový Optic AMOLED displej, nezastaviteľný Snapdragon 821, 6 GB RAM pamäť a aj slušný 13 MPx fotoaparát. 3400 mAh batéria zabezpečuje nadpriemernú výdrž a dobitie výrazne urýchľuje technológia Dash Charge. V prípade konektivity nechýba NFC či 800 MHz LTE frekvencia.

A ktorý cenovo dostupný smartfón si dokázal získať tvoje sympatie? Pošli nám svoj tip do komentárov pod článkom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom