Dizajn, displej, výkon, fotoaparát či veľkosť batérie. Toto sú parametre, ktoré výrobcovia smartfónov ospevujú pri svojich vlajkových lodiach najviac. Avšak iba málokto sa pochváli dosahom a rýchlosťou WiFi pripojenia.

Najnovšia vlajková loď Xiaomi Mi6 zaujme nielen svojim dizajnom, extrémnym výkonom či duálnym fotoaparátom, ale aj úplne novým WiFi modulom. Výrobca sa pochválil novým videom, v ktorom predvádza skvelé vlastnosti WiFi u Mi6-ky. Test ukazuje ako perfektnú rýchlosť, tak aj prekvapivý dosah. Vo videu môžeš vidieť tri smartfóny, ktoré sú od routra rovnako vzdialené. Spoločnosť však neuvádza, ktoré konkrétne. Prvým je samozrejme samotná Mi6-ka, druhým pravdepodobne iPhone 7 a tretí sa nám nedarí identifikovať.

Xiaomi Mi6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Prvý test (spálňa)

Konkurent 1 Konkurent 2 Xiaomi Mi6
Rýchlosť 34 Mbps 73 Mbps 92 Mbps
Prenos 84 MB súboru 9 sekúnd 7 sekúnd 5 sekúnd

Druhý test (balkón)

Konkurent 1 Konkurent 2 Xiaomi Mi6
Rýchlosť 3 Mbps 21 Mbps 32 Mbps
Stiahnutie 84 MB súboru 191.5 sekúnd 26 sekúnd 20 sekúnd

nenechaj si ujsť
Prvé testy výkonu ukazujú, aké monštrum Xiaomi Mi6 naozaj je

Tretí test (kúpeľňa)

Konkurent 1 Konkurent 2 Xiaomi Mi6
Rýchlosť Nedostatočný signál Nedostatočný signál 14 Mbps

Z týchto troch testov jasne vidieť, že Xiaomi Mi6 má suverénne najlepšie WiFi. Rýchlosť dosiahla v najlepšom prípade takmer 100 megabitov a Mi6-ka bez problémov fungovala aj vtedy, keď konkurencii už nestačil signál. Aj keď veľa ľudí si vyberá smartfón podľa úplne iných parametrov, aj takáto „maličkosť“ dokáže človeka potešiť. Predstav si, ako by sa kamarátov smartfón márne snažil pripojiť na WiFi, no ty by si si s úsmevom na tvári surfoval stabilnou rýchlosťou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom