Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Príbeh automobilky Fisker môžeme prirovnať k bláznivej jazde na horskej dráhe. Pre mnohých ikonická značka v roku 2021 ohlásila návrat na trh, pričom sa sústredí už len na výrobu elektromobilov. Koncom roka 2022 zišiel potom z výrobnej linky v susednom Rakúsku prvý produkčný model SUV Ocean.

Fisker Ocean má problém

Ako ale najnovšie informuje portál InsideEVs, zdá sa, že jeho štart nebude zrovna ideálny. Fisker Ocean si totiž vyslúžil poriadne ostré recenzie a od jeho debutu v USA v júni 2023 mnoho zákazníkov vyjadrilo frustráciou z nedotiahnutého softvéru, čo viedlo ku kritike zo strany technického recenzenta Marquesa Brownleeho, na platforme YouTube známeho aj ako MKBHD.

Vo svojej recenzii označil Fisker Ocean nielen za najhoršie auto, ktoré kedy recenzoval, ale aj za jeden z „najzvláštnejších automobilových recenzentských zážitkov“, s ktorými sa stretol. Upozornil na niekoľko zvláštnych konštrukčných rozhodnutí a dokonca vyjadril neochotu jazdiť na tomto vozidle aj keď by mu bolo darované, píše portál Teslarati.

Treba ale zdôrazniť, že Brownlee pochválil estetiku a priestranný interiér modelu Ocean. Presnejšie uviedol, že vozidlo dizajnovo vyzerá veľmi dobre a poznamenal, že sedadlá sú veľmi pohodlné a dobre spracované, pričom tiež poukázal na množstvo priestoru na zadných sedadlách.

Hoci na vozidle našiel mnoho pozitívnych vlastností, našiel aj mnohé softvérové chyby vrátane nie dobre fungujúceho diaľkového ovládania centrálneho zamykania, nesprávne nakalibrovaného automatického systém rozjazdu do kopca a nefunkčného režimu California. Medzi ďalšie výhrady patrí absencia odkladacieho priestoru, či zlé označené ovládacie prvky.

Brownleeho sa od recenzie pokúsila odradiť samotná spoločnosť Fisker, ktorá svoju žiadosť o pozastavenie recenzie vozidla odôvodnila  tým, že modelu Ocean chýba pripravovaná softvérová aktualizácia , ktorá sľubuje výrazné vylepšenia. Brownlee sa však nenechal odradiť, pričom uviedol, že zákazníci kúpili svoje vozidlá bez tejto aktualizácie a teda aj so všetkými softvérovými chybami. Za zmienku stojí aj fakt, že Fisker recenzentovi svoje vozidlo neposkytol. Brownlee ho vlastnou iniciatívou získal od Mitsubishi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú