Operátori sa neustále snažia svoju ponuku služieb nastaviť tak, aby oslovila čo najširšiu skupinu zákazníkov. Okrem najlacnejších paušálov pre študentov, seniorov, či menej náročných zákazníkov sú v ponuke aj najdrahšie pre najnáročnejších.

Pri najdrahších paušáloch sa môžeme stretnúť s neobmedzenými volaniami, SMS a po novom aj s neobmedzenými dátami. V poslednej dobe sa operátori začali svoje ponuky stavať práve na nekonečných dátach, ktoré majú zákazníkom poskytnúť dátovanie bez obmedzenia. Zatiaľ však nemajú vo svojom portfóliu neobmedzené balíky dát všetci operátori.

Pôvodný článok z minulého roka bol upravený o nové ponuky operátorov.

Orange ostal bez neobmedzených dát. Dajú sa len dokúpiť

Orange má vo svojej ponuke paušál Orange Go za 65 € mesačne. Obsahuje Nekonečné volania v rámci SR, celej EÚ a dokonca aj do celého sveta. Neobmedzené sú taktiež aj SMS, č MMS. Čo sa dát týka, tak dostaneš 20 GB spolu s 10 GB bonusom na 24 mesiacov, ak si paušál kúpiš so zariadením.

Pokiaľ dáta minieš, môžeš si ich navýšiť za 6 € mesačne v objeme 2 GB. Veľmi dôležitá je aj ochrana svojho smartfónu respektíve súborov, ktoré sú v ňom uložené. Orange preto ponúka antivírus ESET Mobile Security od 1 € mesačne.

Pri najvyššom paušále platí aj najvyššia zľava na kúpu nového zariadenia, ktorá je vo výške 410 €. Držitelia kariet ISIC, ITIC a EURO26 dostanú navyše zľavu 5 € z ceny paušálu. Svoj paušál si môžeš vylepšiť rôznymi balíkmi, ktoré začínajú na cene 1,50 € a končia balíkom za 10 €.

Väčšinou ide o dátové balíky, ktoré sú rozdelené do viacerých kategórií podľa možnosti ich využitia. Nejde však o základnú ponuku zahrnutú v paušále, a teda môžeme povedať, že Orange svojim zákazníkom nekonečné dáta neponúka v takej forme ako konkurencia.

Telekom to rozbalil s nekonečnými dátami

Tento operátor prednedávnom predstavil nové portfólio T paušálov, ktoré obsahujú aj ponuky s nekonečnými dátami. Najvyššou ponukou pre zákazníka je pritom paušál T Nekonečno MAX. Už jeho názov vypovedá o tom, čo od neho môže používateľ čakať. V tejto ponuke dostane neobmedzené mobilné dáta s možnosťou darovania 20 GB pre iné číslo, pokiaľ je v skupine Magenta 1.

Akousi samozrejmosťou sú pri takomto drahom paušále aj neobmedzené volania a SMS správy. K paušálu T Nekonečno MAX navyše Telekom ponúka aj možnosť sledovať obsah cez Magio Go.  Za takýto balík pritom zákazník mesačne zaplatí 70 € a získa v ňom tiež 100 minút a SMS správ do Zóny 2.

Tak ako Orange, aj Telekom ponúka možnosť vylepšenia svojho paušálu o rôzne balíky. Ide predovšetkým o dátové balíky, ktoré sa pohybujú od 1,50 € a jedná sa najmä o denné dátové balíky, či balíky dát pre blízkeho.

Nenechaj si ujsť
Telekom spúšťa predaj T paušálov aj s neobmedzenými dátami. Aké sú ceny + kompletný prehľad

Nekonečné dáta zavítali aj do O2

Svoju ponuku paušálov pred časom zmenilo aj O2, ktoré zavrhlo klasické paušály a predstavilo nové O2 SMART paušály. Neskôr operátor priniesol aj Neobmedzené O2 SMART paušály, ktoré prišli s neobmedzeným balíkom dát, avšak pri lacnejších ponukách s obmedzenou rýchlosťou internetu. Bez obmedzenia rýchlosti je len najdrahší Diamantový O2 SMART Paušál za 60 € mesačne, v ktorom sú zahrnuté nekonečné dáta, volania a SMS správy.

K nemu získa zákazník aj predplatné na 2 vybrané aplikácie a 360 € bonus na zariadenie, alebo miesto toho si môže vybrať ďalšie predplatné na 1 aplikáciu z pripravenej ponuky.

Na tieto aplikácie bolo pôvodne vyhradených 10 GB dát, no až do 28. júna je možné aplikácie využívať bez dátového limitu. Aj v O2 je možné paušál vylepšiť o ďalšie balíky, ktoré sa týkajú najmä volaní, roamingu a denných dát.

Najlacnejší paušál a s neobmedzenými dátami

Najmladší operátor 4ka prišiel ako prvý s ponukou neobmedzených dát. Paušál SLOBODA + Nekonečno za 22 € obsahuje neobmedzené volania a SMS v SR a celej EÚ a 1 GB dát v celej SR spolu s 3,38 GB dát v celej EÚ. Neobmedzené dáta sú v 4G sieti 4ky. Po spotrebovaní predplateného objemu dát v SR bude stáť 1 MB 0,01 €. Dáta je možné si aj navýšiť pomocou dátového balíka GIGA s obnovou za 2 € s ktorým získaš 1 GB na 30 dní.

Paušál SLOBODA + Nekonečno je bez viazanosti, čo umožňuje si služby operátora vyskúšať a v prípade potreby si paušál zmeniť, prípadne prejsť k inému.

Ktorý paušál si vybrať?

Orange a Telekom majú najdrahšie paušály, no na druhej strane je možné skonštatovať to, že majú aj najlepšie pokrytie na Slovensku. Za 65 € respektíve 70 € získaš neobmedzené volania, či SMS a v Telekome bez doplácania za dodatočné balíky aj nekonečné dáta. V Orangei máš možnosť vylepšiť si svoj paušál o rôzne dátové balíčky s neobmedzenými dátami pre konkrétne aplikácie.

O2 a 4ka ponúkajú paušály za nižšie ceny, pričom O2 ponúka aj zaujímavý bonus v podobe predplatného na vybrané aplikácie. Avšak 4ka ponúka paušál s nekonečnými dátami najvýhodnejšie zo všetkých.

Najdrahší paušál tu stojí 22 € a pýši sa neobmedzenými dátami v sieti 4ka. Inak však dostaneš len 1 GB v rámci SR a EÚ, pričom je dostupné navýšenie o 1 GB za 2 €. Výhodou je paušál bez viazanosti a ak ti nebude z akýchkoľvek dôvodov vyhovovať, kedykoľvek odídeš. Najvyššie paušály sa prioritne zameriavajú na tých najnáročnejších zákazníkov, ktorí nechcú byť v ničom obmedzovaní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom