O The Gray Man, najdrahšom filme Netflixu s rozpočtom cez 200 miliónov dolárov, sme už písali. Vedľa hereckých hviezd v hlavných úlohách, Ryana Goslinga a Chrisa Evansa, sa podľa facebookovej skupiny fanúšikov Netflixu objavia hneď niekoľké známe hollywoodske hviezdy.

Ako už vieme, The Gray Man má byť vlastnou špionážnou ságou produkčnej spoločnosti AGBO, ktorej riaditeľmi sú Joe a Anthony Russo. Natáčanie prvého filmu podľa rovnomennej svetoznámej novely Marka Greaneya sa malo podľa portálu MovieWeb začať už 18. januára. Produkcia sa vzhľadom na celosvetové problémy zdržala.

Na druhej strane sme sa ale dozvedeli aspoň podporujúce herecké osadenstvo. Goslingovi a Evansovi v hlavných úlohách príbehových sokov bude sekundovať Jessica Henwick (Love and Monsters, Iron Fist), Ana de Armas (Blade Runner 2049, Na Nože), Wágner Moura (Narcos, Elitné komando), Julia Butters (Vtedy v Hollywoode, American Housewife) a Danush (Maari, Velaiyilla Pattathari).

TMDB

Zatiaľ čo vyššie vypísaní herci sú potvrdení, na podpísanie zmlúv sa ešte čaká pri Billy Bob Thorntonovi (Smrtiaci bumerang, Santa je úchyl!) a Alfre Woodard (Clemency, Marvel’s Luke Cage).

Ako sme naznačili začiatkom decembra, filmári sa vedľa Los Angeles a Bangkoku pozrú aj do Európy, a to menovite do Budapešti, Paríža a s veľkou pravdepodobnosťou aj do Prahy a jej okolia.

www.themoviedb.org

Zároveň sa vie, že na základe úspechu prvého filmu The Gray Man má značka potenciál narásť do obrovských rozmerov s niekoľkými, nie nutne nadväzujúcimi filmami. Jej knižný podklad z roku 2009 je pritom prirovnávaný k rokmi overenej špionážnej sága s Jamesom Bondom.

Či ide len o prázdne frázy bratov Russoovcov alebo opäť pôjde o treťotriedny akciou nabitý celovečerák v duchu ostatných filmov Netflixu sa snáď dozvieme už budúci rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom