Majitelia elektromobilov majú dôvod na radosť. Ako zisťoval portál Živé.sk, sieť elektrických nabíjacích staníc sa má výrazne rozšíriť vďaka supermarketom, ktoré pomaly, ale isto budujú pri svojich obchodoch aj nabíjacie stanice.

Niektoré obchody už teraz majú pre zákazníkov k dispozícií nabíjacie stanice pre elektromobily. V budúcnosti by to však malo byť samozrejmosťou, že popri tom, ako si odskočíš na nákup, budeš mať možnosť dobiť si auto priamo na parkovisku.

Väčšinou sú zadarmo

Billa aj Lidl už zákazníkom nabíjanie umožňujú, no zatiaľ len vo svojom sídle v Bratislave a prevádzke v Žiari nad Hronom (Billa) a v centre logistiky v Seredi (Lidl). Pri oboch prípadoch je dobíjanie úplne zadarmo. Tesco sa takisto snaží rozvíjať sieť nabíjacích staníc, a preto spolupracuje so spoločnosťou GreenWay, ktorá má už s nimi skúsenosti. Stanice sú pritom v troch mestách – Šaľa, Prešov a Košice. V tomto prípade je však dobíjanie spoplatnené a suma sa môže vyšplhať až na 50 centov za minútu.

Všetci traja pritom do budúcna plánujú vybudovať ďalšie stanice, pričom by mali byť dostupné na parkoviskách. Jedná sa hlavne o predajne, ktoré budú ešte len vybudované.

Ostatní zatiaľ analyzujú ich umiestnenie

Kaufland či Coop Jednota zatiaľ žiadne podobné možnosti pre svojich zákazníkov neponúkajú. Intenzívne však pracujú na tom, aby pre ne našli vhodné miesta. V prípade Jednoty to však bude len pri väčších predajniach, ktoré majú aj vlastné parkovacie miesta. Reťazce Terno a CBA zatiaľ neplánujú žiadne nabíjacie stanice. Hlavným problémom pri kúpe elektromobilu je dnes malá sieť nabíjacích staníc. Ak by sa však stanice objavili aj pri supermarketoch, mohli by tak výrazne pomôcť ich predajom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom