Ešte v roku 2013 austrálsky tipster rozširoval po internete množstvo obrázkov falošných modelov iPhonu 5c. Zdá sa, že tentoraz dodal kanálu DetroitBORG opäť len atrapy.

Pred oficiálnym predstavením smartfónov do sveta okrem reálnych únikov častokrát uniknú aj hoaxy či falošné správy. Niečo podobné vyviedol ešte v roku 2013 austrálsky tipster Sonny Dickson. Ten v tom čase zásoboval internet falošnými obrázkami zobrazujúcimi farebné varianty ešte nepredstaveného smartfónu Apple iPhone 5c. Tento rok sa pravdepodobne postaral o podobný kúsok.

Sonny Dickson sa pravdepodobne postaral o hoax

Na známom kanáli DetroitBORG sa objavilo video, ktoré zobrazuje trojicu očakávaných iPhonov pre rok 2018. Modely na videu vyzerajú naozaj reálne, no majú jednu chybu. Pre DetroitBORG ich dodal práve spomínaný Sonny Dickson, a tak existuje veľká pravdepodobnosť, že nejde o skutočné zariadenia, ale o atrapy.

Podľa videa vraj bude trio obsahovať TrueDepth kameru vo výreze

Video zobrazuje nástupcu iPhonu X, ktorý by mal priniesť 5,8-palcový OLED displej a tiež iPhone X Plus s masívnou 6,5-palcovou OLED obrazovkou. Taktiež je možné vidieť aj nástupcu klasiky v podobe iPhonu 9 s 6,1-palcovým LCD panelom. Z videa vyplýva, že všetky modely sú vybavené TrueDepth kamerou vo výreze displeja. Trio bude mať predinštalovaný operačný systém iOS 12, ktorý bude poháňať výkonný chipset A12.

Tento rok vraj Apple do balenia zahrnie aj nabíjací adaptér pre rýchle nabíjanie. Každopádne, všetko podstatné a aj dizajn noviniek sa už dozvieme čoskoro, keďže už v septembri by sme mali nové iPhony oficiálne spoznať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom