Control od herného štúdia Remedy je hrou, ktorá potichu v zákulisí herného sveta buduje svoju silnú autoritu. Nielen príbehové linky, ale aj masívne grafické požiadavky nechávajú PC hráčov vo veľkom očakávaní, píše Techradar

Mnohí ju označujú za graficky najnáročnejšiu hru vôbec, keďže mVidia do nej zakomponovala všetku svoju technologickú výbavu, vrátane čoraz populárnejšej funkcie ray-tracing. Zo stránky známeho obchodu s hrami Epic Games sa dozvedáme odporúčané a minimálne systémové požiadavky. Minimálne pre tvoju grafickú kartu to nebude jednoduchá úloha.

Zvládne to len minimum počítačov

Aby si vôbec spustil hru, potrebuješ mať vo svojej zostave GTX 1060 a procesor Intel Core i5-7500 alebo AMD Ryzen 3 1300X a vyššie modely. Naopak odporúčané špecifikácie obsahujú GTX 1080 Ti a z procesorovej časti Intel Core i5-8600K alebo AMD Ryzen 7 2700X a vyššie.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Redakcia

Nikto zatiaľ nevie, na aké rozlíšenie je situovaná grafická karta GTX 1080 Ti, no najpravdepodobnejším scenárom je FullHD rozlíšenie, avšak bez ray tracingu. Ak by bol tento scenár pravdivý, bola by to jedna z najnáročnejších hier sveta. Na aktiváciu ray tracingu je už ale potrebná grafická karta RTX 2080, informuje portál PC Gamer.

Najlepšia a najkvalitnejšia bodka za starou generáciou konzol?

Jedinou nádejou je fakt, že nikto nám zatiaľ oficiálne neprezradil minimálne požiadavky na ray tracing, a teda je možné, že na minimálnych systémových požiadavkách si túto funkciu zapnú aj používatelia so slabšou grafickou kartou.

Control bude teda rozhodne hrou, ktorá posunie limity grafického spracovania do nových výšin a s príchodom PS5 a Xbox Scarlett by mohol byť hrou, ktorá zanechá v ľudoch silné spomienky na konzoly starej generácie. Hra oficiálne vyjde na PS4, Xbox One a na PC cez obchod Epic Games už 27. augusta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom