Elon Musk nie je známy len výrobou elektromobilov, ale aj vytváraním siete nabíjacích staníc Supercharger. Na nabíjačkách bolo doteraz možné nabíjať iba elektromobily Tesla, najnovšie správy však potvrdzujú, že na Supercharger V3 je možné nabiť akýkoľvek elektromobil s konektorom CCS, informuje Electrek.

Nová generácia nabíjačiek Supercharger V3 so sebou priniesla viaceré zmeny, o ktorých si môžeš prečítať v tomto článku. Jednou z najzásadnejších zmien bolo použitie konektoru CCS v Európe, ktorý dnes nájdeme vo väčšine elektromobilov. Nevýhodou Superchargerov je ale fakt, že ich mohli využívať len elektromobily Tesla.

Najnovšie sa začína objavovať čoraz viac správ, že na istých nabíjačkách Supercharger sa dajú nabíjať aj elektromobily iných značiek. V praxi to teda znamená, že akýkoľvek elektromobil s konektorom CCS je možné nabiť na sieti nabíjacích staníc Tesly. Stále nie je jasné, či sa jedná o chybu, alebo úmysel.

Medzi prvými prišla s touto informáciou požičovňa elektromobilov Nextmove, ktorá otestovala nabíjanie viacerých elektromobilov na nabíjačke Supercharger, vrátane Volkswagenu ID.3, BMW i3, Hyundai Kona Electric, Renault Zoe či Porsche Taycan.

Zákonná povinnosť?

Portál Cleantechnica upozorňuje, že tento krok by mohol súvisieť s novou legislatívou EÚ, ktorá prikazuje, aby sa na každej novej nabíjacej stanici nachádzali minimálne 1 alebo 2 stojany, na ktorých bude možné nabiť akýkoľvek elektromobil.

Nenechaj si ujsť
Na Slovensku pribudnú ďalšie nabíjacie stanice Supercharger a prvý mobilný servis Tesly. Poznáme lokality

Maarten Vinkhuyzen, redaktor portálu Cleantechnica, v Holandsku otestoval nový Supercharger V3 so svojim Renault Zoe a taktiež zistil, že nabíjanie fungovalo bez najmenších problémov. Túto možnosť mal len na jednom zo stojanov, ktoré sa tu nachádzali.

Elon Musk už v minulosti naznačoval, že je otvorený myšlienke zdieľania siete Supercharger s inými automobilkami. Dokonca s niektorými automobilkami viedol rokovania, no nedospeli k žiadnej dohode. Zdá sa teda, že nakoniec predsa len došlo k rozuzleniu tohto prípadu. Na viac informácií si ešte budeme musieť počkať a hlavne získať potvrdenie priamo od automobilky z USA.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom