Cieľom bánk je dnes priniesť zákazníkom SMART riešenia, no nie vždy sa to končí úspechom. Trendom je dnes riešiť všetko online a to bez nutnosti návštevy kamennej pobočky. 

To sa bankám nie vždy darí a snaha udržať krok väčšinou končí vo vydaní aplikácie. Priekopníkom v tomto biznise je azda len Tatra Banka, ktorá ako jediná prináša inovatívne riešenia pre zákazníkov a jej aplikácia pre mobilné bankovníctvo patrí jednoznačne medzi najlepšie na trhu.

Vedenia v tomto smere sa však chce ujať nová banka s názvom 365.bank, ktorá neplánuje otvorenie žiadnej pobočky a všetky úkony vybavíš jednoducho prostredníctvom smartfónu. Okrem toho ponúka nadštandardný sporiaci úrok, platby prostredníctvom Google Pay a účet úplne zadarmo. Po pol roku beta testovania tak prichádza ostrý štart a to vo veľkom štýle.

Princíp mobile first bankovníctva

V telefóne máme dnes takmer všetko. Prácu, zábavu, voľný čas, kontakt so svetom. Banka 365.bank dnes oficiálne spúšťa ostrú prevádzku a všetko, čo človek od banky potrebuje, vybaví v mobile na pár klikov. V tom spočíva princíp mobile first. Žiadny kuriér ani pobočka, podpis zmluvy pri zakladaní účtu prebieha priamo v aplikácii a na záver overí banka identitu a doklady klienta prostredníctvom videohovoru.

Spolu so štartom banky pre celú verejnosť prináša 365.bank aj novú verziu svojej aplikácie doplnenú špeciálnym typom sporenia. Sporenie s názvom Syslenie funguje na základe jedného z dvoch sporiacich pravidiel, a to bezcentového účtu alebo zaokrúhľovania platieb kartou. Bezcentový účet, ako úplná novinka na trhu, sa vzťahuje na všetky prevody a platby v aplikácii (vrátane platieb kartou).

Každú sumu, ktorá príde klientovi na účet (alebo z účtu odíde), zbaví prebytočných centov a pošle mu ich na sporenie. V prípade zaokrúhľovania platieb kartou si klient zvolí, či chce zaokrúhľovať na jedno euro, päť alebo desať eur. Rozdiel, ktorý pri oboch pravidlách vznikne, sa automaticky pripíše na sporiaci účet a do sumy 1 500 eur sa úročí úrokom 3,65 %.

„Žijeme v dobe plnej rôznych možností a príležitostí. Chceme cestovať, bývať, venujeme sa svojim záľubám, investujeme do zážitkov… To všetko predstavuje záťaž pre náš rozpočet. Väčšina z nás peniaze ľahšie míňa, ako sporí. Práve preto uvádzame automatické sporenie, ktoré každému človeku dopomôže šetriť, a to bez toho, aby si to vôbec uvedomoval. Na konci mesiaca zistí, že má pár desiatok eur k dobru, čo do roka môže spraviť nemalú sumu,“ dopĺňa Marek Šupa.

 

Okrem toho ponúka 365.bank viacero zaujímavých riešení, ktorých zoznam nájdeš nižšie. Do budúcna banka plánuje rôzne možnosti úverov, investovania a ďalších alternatívnych spôsobov platenia. Rozhodne sa je tak na čo tešiť a príchod tejto banky na Slovensko len a len vítame. Nakoľko banka nemá vlastnú sieť pobočiek a bankomatov, klienti môžu bezplatne vyberať peniaze z bankomatov Poštovej banky a na ktorejkoľvek pobočke slovenskej pošty.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom