Dnes začala testovacie vysielanie Corona Virus Info TV, spravodajský informačný kanál k aktuálnej situácii s rozšírením koronavírusu na Slovensku a vo svete. Bude vysielať 24 hodín denne edukatívny a informačný obsah s cieľom inštruovať obyvateľov k zodpovednému správaniu.

Na Slovensku začal testovacie vysielanie unikátny tematický spravodajsko-edukatívny TV program. Jeho hlavným cieľom je prispieť k rýchlemu šíreniu overených informácií a vzdelávania širokých vrstiev obyvateľstva v súvislosti aktuálnou hrozbou koronavírusového ochorenia na Slovensku a vo svete.

24-hodinový program obsahuje neustále aktualizované informácie – dáta o vývoji ochorenia v kľúčových oblastiach, aktuálne obmedzenia pre občanov, rady ako sa postarať správne o zvýšenú osobnú hygienu ako aj rozhovory s odborníkmi a spravodajstvo. Nebudú chýbať aj skúsenosti zo zvládaním pandémie z iných krajín, kde majú najhoršiu ničivú vlnu ochorenia už zdá sa za sebou.

„Našim cieľom je preniesť množstvo skúseností s vývojom ochorenia COVID-19 a jeho zvládnutím pomocou komunikácie z verejnosťou, ktoré naša spoločnosť aj ja osobne získala počas epidémie v Číne aj na Slovensko,“ vysvetľuje Igor Kolla, generálny riaditeľ ANTIK Telecom. „Z nedávno osobnej získanej skúsenosti viem, ako dôležité je neustále občanom zdôrazňovať jednoduché rady, najmä čo sa týka hygieny a maximálneho obmedzenia pobytu mimo domu.

Spolu s neustálymi aktuálnymi informáciami, ktoré Corona Virus Info TV zabezpečí, si ľudia môžu byť istí, že nezanedbajú žiadne dôležité pokyny krízového štábu a ďalších odborníkov.“ Igor Kolla a čínsky tím Antiku prežil v karanténe na viacerých miestach Číny už viac ako 2 mesiace a má hlboké skúsenosti z jej zvládania po stránke osobnej ako aj z pohľadu biznisu.

TV program Corona Virus InfoTV spustil testovacie vysielanie dnešným dňom v IPTV sieťach spoločnosti ANTIK Telecom na celom Slovensku. Ostré vysielanie v kvalite FullHD a kodeku H.264, ktoré možno očakávať ešte v priebehu týždňa, bude k dispozícii aj pre všetkých klientov mobilnej a internetovej televízie AntikTV, ako aj v internetovej ponuke pre klientov AntikSat.

Program bude pre všetky technológie šírenia k dispozícii bezplatne. Antik tento projekt vytvoril ako neziskovú aktivitu, aby so svojimi možnosťami prispel k čo najlepšiemu zvládnutiu pandémie koronavírusu na Slovensku. Na obsahu Corona Virus Info TV spolupracuje aj Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR). Práva na šírenie dáva Antik bezplatne k dispozícii všetkým ďalším telekomunikačným operátorom v SR, ktorí o ne prejavia záujem.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom