Počet rýchlych nabíjacích staníc Tesly sa na Slovensku opäť rozrastie. Po nedávnom otvorení novej stanice v Košiciach plánuje americká automobilka spustenie ďalšieho nabíjania, tentokrát na západnom Slovensku, o čom sme informovali už v uplynulých mesiacoch. Podľa oficiálnych informácií má Tesla v priebehu tohto roka spustiť nový Supercharger v ďalšom meste. Spoločnosť pridala lokalitu do novej mapy.

Tesla naposledy spustila novú nabíjaciu stanicu Supercharger V3 s výkonom až 250 kW v Košiciach, kde sa nachádza pri nákupnom centre Optima. O niekoľko mesiacov však pribudne v našej krajine piaty Supercharger, ktorého výstavbu potvrdzujú informácie z fóra TeslaClub.sk, ale aj z oficiálnych zdrojov automobilky.

Ďalšia nabíjačka Tesly bude v Trenčíne

Najbližšie tak má byť ďalšia rýchla nabíjačka pre elektromobily Tesly spustená v Trenčíne a nachádzať sa má v blízkosti obchodného centra Laugaricio. Hoci je plánovaná lokalita Superchargera mimo diaľničného úseku, nachádza sa v meste, ktoré je spojovým bodom pre cesty do susedného Česka a sever Slovenska.

Budovanie novej stanice ovplyvnila aj situácia so šíriacim sa koronavírusom. Podľa dostupných informácií by však mal byť Supercharger v Trenčíne otvorený už v 2. kvartáli tohto roka. Vo výsledku sa však môžu niektoré skutočnosti zmeniť a výstavba nemusí byť vzhľadom na aktuálnu pandémiu dokončená včas, prípadne sa môže zmeniť aj umiestnenie samotnej nabíjačky.

Zobraziť celú galériu (1)
Tesla/Snímka obrazovky

Doteraz tak máme na Slovensku k dispozícii 4 Superchargery, ktoré sa nachádzajú v Bratislave, Zvolene, Liptovskom Mikuláši a v Košiciach. V strede a na západe krajiny sú však k dispozícii stojany s nižším výkonom ako v Košiciach. Bratislava má k dispozícii 130 kW nabíjačku so 6 slotmi pre parkovanie, Zvolen disponuje 125 kW Superchargerom a Liptovský Mikuláš dostal 150 kW stanicu, obe majú 4 miesta na parkovanie.

Tesla pritom svoje pôsobenie v strednej Európe prednedávnom rozšírila aj otvorením prvého showroomu v susednom Poľsku, kde bol doteraz dostupný iba originálny servis automobilky. Ďalšie showroomy sa nachádzajú ešte v Rakúsku a Česku. Na Slovensku, v Maďarsku a na Ukrajine zatiaľ takéto priestory spoločnosť neotvorila.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP