Spoločnosť Tesla otvorila ďalšiu nabíjaciu stanicu Supercharger na Slovensku. Nachádza sa v areáli obchodného centra Optima Košice, pričom ide o 3. generáciu stanice Supercharger V3, ktorá ponúka maximálny nabíjací výkon 250 kW, informovalo fórum Tesla Club Slovakia na svojom Facebooku.

Už štvrtý Supercharger na Slovensku

Najnovší Supercharger v Košiciach je už štvrtou nabíjacou stanicou svojho druhu na Slovensku. Tentokrát sa však jedná už o tretiu generáciu s maximálnym výkonom 250 kW a prípravou na 350 kW. Tesla tieto stanice momentálne buduje po celej Európe.

❗️V Košiciach sa otvoril ďalší Supercharger na Slovensku! ❗️ Tentokrát jeden z prvých najvýkonnejších v celej EU, až 250 kW, príprava na 350 kW.Viac info: https://teslaclub.sk/node/63840?p=64923#post64923

Posted by Tesla Club Slovakia on Thursday, December 3, 2020

Po vybudovaní nabíjacej stanice v Košiciach je tak konečne celé Slovensko „pokryté“ nabíjačkami Supercharger. V praxi to znamená, že dve nabíjačky Tesly od seba už nie sú vzdialené viac ako 200 km, čo je vzdialenosť, ktorú elektromobily od Tesly dokážu na jedno nabitie bez problémov kedykoľvek prejsť.

Ďalšia stanica na Slovensku vyrastie v okolí Trenčína, pričom jej stavba by mala začať ešte v 1. kvartáli budúceho roka, zatiaľ čo novootvorený Supercharger V3 v Košiciach sa už objavil aj v databáze Supercharge.info, ktorá združuje nabíjacie stanice Tesly po celom svete.

Spoločnosť naposledy otvárala novú stanicu koncom novembra minulého roka v Demänovej pri Liptovskom Mikuláši a predstavitelia fóra Tesla Club Slovakia sa už dlhší čas snažia priniesť na Slovensko showroom a rovnako aj servis pre vozidlá Tesla.

V príprave je už údajne zriadenie mobilného servisu v spolupráci s Českom, ktoré by mohlo prísť ešte do konca tohto roka a jeden zo spoluzakladateľov Tesla Club Slovakia tiež dávnejšie informoval, že sa rokuje aj o vybudovaní showroomu Tesly v Bratislave a výstavby servisu v Žiline v priebehu budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom