Pred rokom otvorila nový showroom v susednom Česku, teraz prišiel rad na ďalšiu krajinu susediacu so Slovenskom. Americká Tesla sa rozhodla priniesť prvý showroom aj do Poľska, kde si môžu potencionálni zákazníci na nových elektromobiloch zajazdiť. V čase pandémie ponúka bezkontaktnú testovaciu jazdu, informuje Teslarati.

Vidieť showroom s elektromobilmi Tesly je pre Slovákov na našom území iba zbožným prianím. Automobilka totiž doteraz otvorila salóny s jej modelmi len v USA a ďalších 34 krajinách, no Slovensko na zozname nie je. Malú iskru nádeje, že sa raz dočkáme showroomu aj u nás, nám dáva otvorenie ďalšieho priestoru v susednej krajine.

Poľsko dostalo prvý vlastný showroom Tesly

Tesla doteraz otvorila svoje showroomy aj v Rakúsku a minulý rok aj v Česku. Maďarsko zatiaľ svoj vlastný nemá. Expanzia do Poľska tak prinesie fanúšikom spoločnosti možnosť vyskúšať si jej elektromobily počas testovacej jazdy aj bez zamestnanca salónu. Vodič dostane inštrukcie a na Tesle sa prevezie kvôli pandémii osamote, informuje poľský portál NaPrądzie.pl.

V krajine bolo doteraz otvorené aj servisné centrum. Je však možné, že sa po otvorení showroomu presunie do blízkej lokality. Samotný showroom sa nachádza na adrese Radzymińska 334 vo Varšave a servis Tesly je od neho vzdialený zhruba 20 km.

Otvorenie nových priestorov však poskytne pre zákazníkov spoločnosti ďalšiu výhodu, svoj nový elektromobil si môžu vyzdvihnúť priamo v showroome. Aktuálne spoločnosť v novootvorenej budove vystavuje elektromobily Tesla Model X, Model S a Model 3. Nový Model Y by mal pribudnúť v budúcom roku.

V budúcnosti môže automobilka otvoriť v krajine ešte ďalšie showroomy a taktiež rozšíriť sieť nabíjacích staníc. Momentálne je v Poľsku dostupných 8 staníc Supercharger. Jeden nový nedávno pribudol aj na Slovensku, kde máme celkovo 4 takéto stanice. Najnovšia bola prednedávnom otvorená v Košiciach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom