Značka Dongfeng nie je na našom trhu žiadnym nováčikom. Prvé správy o vstupe automobilky na náš trh sa objavili ešte koncom minulého roka a aktuálne u nás Dongfeng predáva až 10 modelov, medzi ktorými je aj nový elektrický sedan S50EV, informuje predajca  na svojom Facebooku.

Model S50EV je vôbec prvým sedanom čínskej automobilky ponúkaným u nás. Skvelou správou je, že na náš trh dokonca príde elektrická verzia a ako píše automobilka na svojom facebookovom profile, mestský sedan bude dostupný už čoskoro.

Na webe automobilky sa už elektromobil nachádza medzi ponúkanými vozidlami a svieti pri ňom dokonca aj cenovka vo výške 28 990 €. To rozhodne nie je najmenej, no vozidlo ponúka skutočne solídne parametre.

Dojazd cez 400 km

Jedným z najdôležitejších parametrov pri elektrickom aute je jeho kapacita batérie, respektíve dojazd na jedno nabitie. Dongfeng na webe uvádza, že sedan s 57,2 kWh batériou zvládne prejsť na jedno nabitie až 415 km.

Dongfeng

Predajca však neuvádza, či sa jedná o dojazd na základe metodiky WLTP, alebo ide o čínsku normu. Portál EVcomapre ale udáva dojazd 410 km, avšak stále to nie je podľa WLTP, ale podľa striedmejšej čínskej normy NEDC.

Na ostatné technické parametre je slovenský predajca takisto skúpy, informuje iba o rozmeroch vozidla, výkone 120 kW (160 koní) a krútiacom momente 280 Nm. Na webe Chinapev sme našli zvyšok technických špecifikácií, a tak Dongfeng S50EV dosiahne maximálnu rýchlosť 150 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h je na úrovni okolo 10 sekúnd.

Dongfeng

Poháňaná je iba predná náprava a auto sa nabije na 80 % kapacity za 45 minút. Maximálny nabíjací výkon totiž dosahuje iba 60 kW, čo môže byť problémom pri dlhších trasách, kedy potrebuješ vozidlo nabiť čo najrýchlejšie.

Konzervatívny dizajn

Dizajnovo pôsobí Dongfeng S50EV pomerne konzervatívne a na prvý pohľad by si ani nepovedal, že sa jedná o elektromobil. Napovedajú tomu azda iba modré detaily na vozidle.

Dongfeng

Nabíjací port je umiestnený pomerne neštandardne v prednej maske. Ani interiér sa na nič nehrá, je vidieť, že auto cieli na nenáročných zákazníkov, no zároveň ničím neurazí.

Máme tu hneď dva displeje, jeden sa nachádza v strednej časti na prístrojovej doske a druhý medzi dvojicou klasických analógových budíkov. Poteší prítomnosť fyzických ovládačov klimatizácie.

Dongfeng

Akú výbavu poskytne S50EV predávaný na Slovensku, zatiaľ nevieme, no fotografie na webe predajcu odhaľujú napríklad kamery v spätných zrkadlách, čo by znamenalo, že Dongfeng S50EV by mohol mať 360-stupňový kamerový systém.

Známa napokon nie je ani dostupnosť, Dongfeng totiž na svojom facebooku prezradil iba toľko, že predaj elektrického sedanu u nás začne „už čoskoro“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú