O značke DFSK, ktorá pochádza z veľkého čínskeho koncernu Dongfeng a Chongqing Sokon, si u nás naposledy počul približne pred mesiacom, keď odoslala prvých 200 kusov svojho modelu DFSK Seres 3 do Európy. Automobilka však plánuje priniesť hneď niekoľko elektromobilov aj k nám, pričom tým ďalším bude športové SUV-kupé DFSK Seres SF5, informoval so správou od slovenského zastúpenia značky portál Teslamagazín.sk.

SUV s poriadnou dávkou výkonu, cena však nie je najnižšia

DFSK Seres SF5 je športové SUV menších rozmerov, ktoré patrí do veľkej skupiny elektromobilov z Číny postupne zaplavujúcich Európu. Pokiaľ si však od týchto modelov doposiaľ očakával len nízku cenu a priemerný výkon či dojazd, Seres FP5 ťa vyvedie z omylu.

Napriek tomu, že je tento model rozmermi veľmi podobný americkej Tesle Model Y, disponuje vďaka dvom elektromotorom v prednej a zadnej náprave výkonom až 510 kW (684 koní) a pohonom všetkých kolies, pričom krútiaci moment činí 1040 Nm. Zrýchliť z 0 na 100 km/h dokáže elektrické SUV za 3,5 sekundy a jeho maximálna rýchlosť je 255 km/h.

Čo sa dojazdu týka, ten by mal byť pri 90 kWh batérii na úrovni 500 kilometrov, avšak DFSK v tomto prípade používa starší cyklus NEDC, ktorý všeobecne udáva vyššie hodnoty než častejšie používaný cyklus WLTP.

Tento model bude dostupný aj vo verzii plug-in hybrid s pohonom dvoch a štyroch kolies, pričom v tomto prípade budú výkonové vlastnosti prvého modelu na polovičnej úrovni modelu s pohonom oboch náprav.

Zrýchlenie z tak 0 na 100 km/h bude u prvého modelu 6,4 sekundy a u štvorkolky 4,8 sekundy a maximálna rýchlosť 190, respektíve 230 km/h. Elektromotoru v prípade oboch verzií sekunduje 1,5-litrový spaľovací motor. Zmeny pochopiteľne nastanú aj po stránke elektrického dojazdu, ktorý bude po novom s 35 kWh batériou u oboch modelov 150 kilometrov, opäť podľa cyklu NEDC.

Posledným, no azda najzaujímavejším aspektom u čínskych elektromobilov je cena, ktorá sa však tentokrát nepokúša podkopať všetku konkurenciu, no mala by byť „prijateľná“ aj pre Slovákov. Manažér predaja slovenského zastúpenia automobilky Rastislav Lacko pre portál Teslamagazín.sk uviedol, že v základe sa bude pohybovať okolo 63 000 €, pričom SUV by malo na náš trh prísť koncom budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom