Ešte v septembri poľské vývojárske štúdio odhalilo plány vydať next-gen aktualizácie na hry Zaklínač 3: Divoký hon a Cyberpunk 2077 na konci tohto roka. V sľuboch však boli zástupcovia štúdia opatrní a žiadny konkrétny termín pre istotu negarantovali.

Zdá sa, že urobili dobre, portál Verge totiž informuje, že vydanie vylepšených verzií zmienených titulov sa odkladá a dočkáme ich až v budúcom roku. Prednosť v tomto prípade dostane Cyberpunk 2077, ktorý by sa next-gen verzie mal dočkať v prvom štvrťroku 2022, fanúšikovia Zaklínača si budú musieť počkať o niečo dlhšie – vývojári s vydaním grafickej aktualizácie cielia druhý štvrťrok 2022.

FonTech
Radšej poriadne

Dôvod odkladu tvorcovia nešpecifikovali, v tomto prípade je však celkom jasný. Poľskí vývojári sa chcú vyhnúť fiasku a ďalšiemu poškodeniu dobrého mena vydaním nedokončeného produktu. Presne ním sa po vydaní v decembri 2019 ukázal byť Cyberpunk 2077 určený na konzoly PS4 a Xbox One.

Čítal si už? 
Z hry roka až na dno. Cyberpunk 2077 sa necelý rok po vydaní predáva za smiešnu sumu

Hra na nich vtedy čelila kritickým technickým nedostatkom, vďaka čomu CD Projekt Red čelil ostrej kritike a hra bola neskôr stiahnutá z PlayStation Store. Posledný rok vývojári síce väčšinu chýb odstránili, z poškodenia dobrého mena sa však budú spamätávať podstatne dlhšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú