banner-mate-8
Prvý oficiálny deň konferencie MWC 2016 v Barcelone oficiálne začína síce až zajtra, no nultý deň začal už dnes a počas neho nám svoje novinky predstavili výrobcovia ako LG, Huawei a Samsung. Pre nás je najzaujímavejším samozrejme čínsky výrobca Huawei, ktorý práve predstavil svoj úplne prvý 2v1 tablet. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Jedná sa vlastne o hybridný notebook, ktorý je možné používať aj ako tablet. Začnime teda s dizajnom. Huawei MateBook prichádza v dvoch verziách s celokovovou konštrukciou, a to buď s čiernym panelom a strieborným telom alebo s bielym panelom a zlatým telom. Zariadenie je pritom hrubé len 6.9 mm. Notebook/tablet sa môže oproti konkurenčným tabletom chváliť aj svojou hmotnosťou, ktorá činí len 640 g. Konkurenciou myslíme iPad Pro a Microsoft Surface Pro 4. V prípade iPadu je hmotnosť 713 g a v prípade Surface Pro 4 je to 766 g, čiže je zjavné, že výrobca sa pri výrobe tohto zariadenia výraznejšie sústredil na mobilitu zariadenia. Myslel aj na nabíjačku, ktorá oproti bežným váži len 110 g. K dispozícii budú aj luxusné puzdrá v štyroch farbách.

HUAWEI MATE 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


huawei matebook switchhuawei matebook keyboardhuawei matebook hmotnosthuawei matebook puzdroleft12 (1)huawei matebook charger
V režime notebooku máme k dispozícii ergonomickú klávesnicu, ktorej by nemalo vadiť ani trochu vody. Ako pravé zariadenie pre biznismenov ponúkne aj MatePen. Jedná sa o multifunkčné pero s vysokou presnosťou, pričom je citlivé na 2048 úrovní citlivosti na tlak. To však nie je všetko, čo pero dokáže. Pero bude aj veľmi dobrým pomocníkom pri prezentáciách, keďže ho je možné používať aj ako laserové ukazovadlo. Jeho nabitie, ktoré by malo trvať len jednu hodinu, by malo stačiť na to, aby sa pero dalo používať ďalší mesiac. Výborným zabezpečovacím prvkom sa stal snímač odtlačkov prstov, ktorý nám umožní rýchly štart práce so zariadením. Nechýba možnosť registrovať viacero odtlačkov pri rôznych účtoch na zariadení.

huawei matebook waterhuawei matebook laser penhuawei matebook matepenhuawei matebook fingerprint
Displej zariadenia o uhlopriečke 12 palcov disponuje rozlíšením 2160 x 1440 pixelov s vlastnosťami ako 80 % farebný gamut alebo 400-nitový jas. Obavy nemusíte mať ani o rámik okolo displeja, ktorý je hrubý len 10 mm. Tým sa podarilo dosiahnuť pomer displeja k telu až 84 %, čím tiež predbieha spomínaných konkurentov.

padmidhuawei matebook ratio
Pri výkone sa vsadilo na dvojjadrové procesory série Intel Core m šiestej generácie s taktom až do 3.1 GHz. Tablet príde vo viacerých verziách s rôznymi typmi procesorov, rôznymi veľkosťami RAM a práve preto si ich predstavíme až na záver. Operačným systémom je samozrejme Windows 10, pričom na výber budeme mať z verzie Home, ktorá je vhodnejšia pre bežných zákazníkov a z verzie Pro, ktorá je vhodnejšia skôr pre firmy.

huawei matebook procesorpcZariadenie napája menšia 4430 mAh batéria, ktorá by ale mala byť schopná napriek svojej menšej kapacite napájať notebook/tablet 10 hodín pri bežnom používaní. Pri prehrávaní hudby by to malo byť 29 hodín a pri prehrávaní videa 9 hodín.

huawei matebook bateriahuawei matebook usageĎalšou zaujímavou, no nie až tak revolučnou funkciou, je možnosť nabíjať ďalšie zariadenia, ako napríklad smartfón či tablet. Možné to je aj vďaka automaticky prispôsobiteľnému 12V / 9V / 5V výstupu. Zariadenie je zaujímavé aj po stránke konektivity. Disponuje totiž nielen USB konektorom typu C a microUSB, ale Huawei predstavil aj takzvaný MateDock. Po jeho pripojení do zariadenia sa nám možnosti konektivity ešte viac rozšíria. Získavame ním naviac nielen dva USB 3.0 porty, ale aj HDMI a VGA výstupy. Nechýba ani Ethernet port.

huawei matebook smart chargerhuawei matebook matedock
Chladenie zariadenia bude mať na starosti osem-vrstvová teplovodivá štruktúra, ktorá by mala dokázať tablet schladiť vždy o 2.8 °C.

huawei matebook cooling
Po zvukovej stánke disponuje dvojicou stereo reproduktorov na spodnej bočnej hrane s technológiou Dolby Audio. V balení by sa mal nachádzať aj headset s funkciou potláčania hluku. Pre rôzne videohovory alebo videokonferencie poslúži dvojica mikrofónov a predná kamera.

huawei matebook dolbyhuawei matebook headset
Huawei na konferencii prezradil aj ceny všetkých konfigurácií a dostupnosť pre Európu. Ceny sú nasledovné:

Procesor Pamäť RAM SSD úložisko Cena v eurách
Intel Core m3 6. generácie 4 GB 128 GB 799 €
Intel Core m3 6. generácie 4 GB 256 GB 949 €
Intel Core m5 6. generácie 8 GB 256 GB 1 149 €
Intel Core m5 6. generácie 8 GB 512 GB 1 349 €
Intel Core m7 6. generácie 8 GB 256 GB 1 599 €
Intel Core m7 6. generácie 8 GB 512 GB 1799 €

mid2SEQ2_screen_00029

Zdroj: Huawei

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP