Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Naša spoločnosť sa čoraz viac pripravuje na prítomnosť umelej inteligencie (AI) v našich životoch. Dokazuje to napríklad novovytvorená mediálna stránka, ktorej spravodajský obsah tvorí čisto len neznámy chatbot.

Výhody najmodernejších technológií môžeš využiť vo svoj vlastný prospech. Dokazuje to príbeh muža menom Jackson Fall. Žiadať umelú inteligenciu o podnikateľské rady sa síce podľa portálu Futurism neodporúča, no Fallovi sa to oplatilo.

Ide o návrhára, ktorý sa po novom začal označovať za „AI veštca“. Rozhodol sa vyskúšať šťastie a chatbotu GPT-4 nariadil, aby mu rozbehol online biznis.

„Dal som GPT-4 rozpočet 100 dolárov a povedal som mu, aby zarobil čo najviac peňazí. Pôsobím ako jeho ľudská spojka a kupujem všetko, čo si povie. Myslíte si, že bude schopný robiť inteligentné investície a vybudovať online obchod? Sledujte,“ píše Fall v statuse na Twitteri.

Veľké plány

Ako informuje India Times, chatbotu od spoločnosti OpenAI netrvalo dlho, kým Fallovi predstavil svoj plán. Robot mužovi odporučil, aby založil marketingový web, ktorý sa zameria na ekologické a udržateľné produkty. Fall poslúchol a vznikla tak stránka GreenGadgetGuru.com. Za doménu zaplatil 8,16 dolára.

Následne AI softvéru s názvom DALL-E nariadil, aby mu vymyslel logo, no ani jeho ako dizajnéra tento nápad netešil, priznal. Dokázal sa však prekonať a umelú inteligenciu nechal generovať. Všetky AI nástroje, ktoré môžeš už dnes využívať sme spracovali a detailnejšie popísali vo veľkom prehľade.

Vzniklo teda logo webu. Začínajúci podnikateľ od AI získal aj množstvo podrobností o tom, ako navrhnúť webovú stránku. Roboty sa postarali aj o inauguračný článok. Fall za hosting domény minul spolu 29 dolárov, ostalo mu teda 62,84.

Tu prišiel rad na ChatGPT, ktorý sa rozhodol minúť 40 dolárov na cielené facebookové či instagramové reklamy. A ľudia začali investovať, podotýka MSN.

Fall tvrdí, že na ďalší deň vyzbieral 1 378,84 dolárov. Následne hodnota jeho webu prekonala 25-tisíc dolárov, písal 16. marca. Tieto čísla sú však neoverené.

Skúsiť to či nie?

Vzniká tu teda otázka, či sa niečo podobné oplatí vyskúšať aj v tvojom prípade. Podľa portálu Futurism mal Fall pomerne veľký počet sledovateľov na Twitteri. To mu určite pomohlo vytvoriť rozruch na sociálnych sieťach. Taktiež tušil, čo robí, keďže sa živí navrhovaním a dizajnom. Prinajmenšom vie, čo sa má chatobotov pýtať, podotýkajú odborníci.

Mužova spoločnosť Greathouse Fall uvádzala za prvý týždeň fungovania webu príjmy vo výške 109 dolárov. To predstavuje nelákavú hodinovú sadzbu a nie je preto jasné, či firma skutočne zaujme väčších investorov. Futurism píše, že Fallov experiment zaváňa marketingovým ťahom v prospech AI. S istotou to však nemožno odhadnúť.

Či už je takéto podnikanie životaschopné alebo nie, nemôžeme si pomôcť a pri predstave nespočetných, umelo riadených a falošných podnikov musíme byť obzvlášť opatrní, dodávajú odborníci. Príkladom takýchto typov stránok sú podľa Futurism práve spravodajské weby s generovanými textami, o ktorých sme písali v úvode.

Z AI sa ale bezpochyby dá zarobiť, aj keď možno nie priamo. V samostatnom článku sme sa venovali spoločnostiam, do ktorých môžeš dnes investovať a ktoré by mali z AI revolúcie najviac profitovať. Prípadne môžeš investovať do kryptomien, ktoré sa zameriavajú na umelú inteligenciu – nedávno sme spracovali ich prehľad.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú