Svet totálne zachvátil ošiaľ umelej inteligencie. Môže sa to zdať nereálne, ale jej výhody môžeš už dnes využívať aj ty. Na internete sú dostupné viaceré nástroje využívajúce AI a machine learning, pričom väčšina je dostupná zadarmo.

Umelá inteligencia ti vie ušetriť veľa času

S tým, ako AI posledné roky rapídne napreduje, plynie pre ľudí hŕba výhod. Azda tou najdôležitejšou je efektivita a schopnosť delegovať repetitívne a monotónne úlohy práve počítaču.

AI nástroje využívajú algoritmy strojového učenia na analýzu údajov a generovanie poznatkov, ktoré ti môžu pomôcť. Dokážu upravovať alebo generovať obrázky, text či audio nahrávky. Niektoré sú určené výhradne na zábavu, no iné sa dajú bez problémov použiť aj v profesionálnom prostredí.

Pre Slovákov je najväčšou nevýhodou AI nástrojov najmä slabá lokalizácia do slovenčiny. Nie je to pravidlom, no mnohé z nich nedokáže pracovať s naším rodným jazykom. Snažili sme sa sústrediť na tie, ktoré slovenčinu podporujú, no nebolo to môžné stopercentne dodržať. Zatiaľ čo pre AI pracujúcu s audiom žiadne riešenie neexistuje, ak ide o text, existuje jedno riešenie.

Najlepší prekladač, aký si kedy použil
Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP