Umelá inteligencia už dnes mení to, ako funguje celý svet. Nedávno sme priniesli zoznam 21 AI nástrojov, ktoré ti dokážu ušetriť aj niekoľko hodín práce každý deň. Za niektorými z týchto nástrojov stoja veľké spoločnosti, do ktorých môže prostredníctvom akcií investovať každý.

Investičné firmy sa navyše zhodujú, že AI spoločnosti budú v najbližších rokoch prudko rásť. Pri pohľade na to, akú pozornosť tento sektor momentálne dostáva, je ťažké nesúhlasiť. Pravdou je, že ešte stále stojíme len pri úplnom zrode umelej inteligencie a vrchol tejto technológie sa očakáva až okolo roku 2030.

Umelej inteligencii dôveruje dôležitá investičná firma

Ak si prejdeme zoznamy veľkých investičných spoločností a zvýrazníme tie, ktoré skutočne rozumejú technologickému sektoru, nesmieme prehliadnuť ARK Invest. Za ním stojí Cathie Woodová a spoločnosť sa v posledných rokoch preslávila nesmierne úspešnými obchodmi s akciami americkej Tesly.

ARK Invest minulý mesiac zverejnil svoju analýzu Big Ideas 2023, ktorej dominovala práve umelá inteligencia. Spoločnosť uviedla, že v niektorých zamestnaniach dokáže AI už dnes zhruba zdvojnásobiť produktivitu zamestnancov, no do roku 2030 ju zvýši aspoň 4-násobne.

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP