Muskova spoločnosť Neuralink opäť vstala z mŕtvych a po niekoľkých mesiacoch ohlasovania nového podujatia sme sa ho konečne dočkali.

Počas “Show and Tell” Elon Musk a ďalší kľúčoví zamestnanci spoločnosti Neuralink predstavili množstvo technológií a pokrokov, ktoré firma v poslednej dobe urobila a dočkali sme sa aj plánov, ktoré majú potenciál od základov zmeniť naše životy.

Po mesiacoch kontroverzií a intenzívnej kritiky, ktorú si Musk za svoje vyjadrenia a činy vyslúžil, jeho spoločnosť priniesla opäť čosi, čo má obrovský potenciál na zmenu celého sveta.

Neuralink sa totiž zaoberá prepájaním ľudských mozgov s výpočtovou technikou, s dlhodobým cieľom dosiahnutia úplnej symbiózy medzi nimi. Prví pacienti majú dostať implantáty od Neuralinku už o pár mesiacov a čoskoro môže firma začať liečiť poruchy, ktoré sa doteraz zdali ako neporaziteľné.

Ostáva pol roka

Jednou z najzaujímavejších správ, ktoré Neuralink počas podujatia priniesol je, že už o približne šesť mesiacov sa dočkáme prvých klinických testov mozgového implantátu tejto značky do ľudskej lebky, informuje NewAtlas.

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP