Od prekvapivého tweetu Elona Muska, ktorý na Twitteri oznámil, že Tesla prestala prijímať bitcoiny za nákup svojich elektromobilov kvôli jeho spotrebe energie, prešiel len ledva týždeň. Pokles zažila najprv len cena najväčšej kryptomeny, no včera sme boli svedkami obrovského prepadu celého trhu.

Musk a jeho tweety sa tak stali vo svete fanúšikov digitálnych mien doslova „nadávkou“, pričom vzniklo aj niekoľko vtipných kryptomien, ktorý cieľom je „pomstiť“ sa šéfovi Tesly, upozornil portál Tom’s Guide.

Ľudia sa vzopreli Muskovmu vyčíňaniu na Twitteri

StopElon, FuckElon či dokonca FUCKELONTWEET. Aj to sú názvy nových kryptomien, ktoré vznikli v priebehu posledného týždňa od Muskovho zverejnenia príspevku ohľadom bitcoinu. „Najstaršia“ z nich je práve posledná spomínaná s vulgárnym názvom, ktorej cena krátko po jej vzniku ešte 13. apríla vyletela o viac ako 1800 %.

Najväčšiu pozornosť si však pritiahla práve kryptomena StopElon, ktorá vznikla na sieti Binance Smart Chain (BSC) a od začiatku obchodovania 15. mája sa jej cena zvýšila o viac než 2400 %, a to aj po včerajšom veľkom poklese.

NEPREHLIADNI
Kryptomeny zažili šok, ceny sa prepadli na dlhodobé minimá a straty sú gigantické. Kto v tom môže mať prsty?

Aktuálne sa StopElon predáva na sume okolo 0,000046 USD, no najzaujímavejšia je však trhová kapitalizácia, ktorá činí viac než 23 miliónov USD. To je síce oproti väčším kryptomenám bezvýznamná suma, no rozhodne nejde o malú čiastku.

Zobraziť celú galériu (2)
Vývoj ceny kryptomeny StopElon / Zdroj: Screenshot / PooCoin

Za 1 americký dolár tak dnes dostaneš približne 22 000 „StopElonov“, pričom kryptomena sa obchoduje na zmenárni PancakeSwap. Z celkovej zásoby 1 biliardy mincí je 50 % sprístupnených na trhu, 40 % spálených a odstránených z obehu a 10 % v peňaženke vývojárov a pre marketing.

Ten kryptomene rozhodne nechýba, na svojej webovej stránke uvádza ambiciózne ciele projektu, pričom vývojári chcú dosiahnuť dostatočnú hodnotu na nákup akcií Tesly a získať „úplnú kontrolu nad spoločnosťou“ a „zastaviť Elona Muska“, čo môžeme pochopiteľne brať iba ako vtip. Cieľom vývojárov je tiež zalistovanie na veľkých burzách ako Coinbase, Binance a Kraken, čo sa však javí ako veľmi nepravdepodobné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom