Elon Musk je vizionár, ktorý keď sa niečoho chytí, s najväčšou pravdepodobnosťou to dosiahne úspech. Projekty ako automobilka Tesla, vesmírna spoločnosť SpaceX, či The Boring Company asi spomínať nemusíme. S Teslou teraz mieri do ďalšieho megabiznisu, zaregistrovať si dal totiž obchodnú známku pre sieť reštaurácií, informuje portál Electrek.

Je tomu už niekoľko rokov, čo sa v spojitosti s Teslou pošepkáva o vlastnej sieti reštaurácií, v ktorých by americká automobilka obslúžila svojich zákazníkov počas prestávok na nabíjanie.

Zdá sa, že prvé reálne kroky k uskutočneniu tohto cieľa začína Tesla konečne podnikať. Ako píše TechCrunch, spoločnosť podala žiadosť o registráciu troch nových ochranných známok týkajúcich sa rôznych typov reštauračných služieb.

Tesla

Žiadosť bola podaná 27. mája a Patentový úrad v USA má teraz tri mesiace na to, aby ju preskúmal a posúdil. Celkovo tri nové ochranné známy sa vzťahujú na slovo „Tesla“ ako také, ďalej logo písmena „T“ a nakoniec na štylizáciu slova Tesla špeciálne určenú pre reštaurácie.

Kedy vyrastie prvá reštaurácia je zatiaľ otázne

Nakoľko Tesla už dávnejšie zrušila celé oddelenie na komunikáciu s verejnosťou, dopátrať sa k nejakým detailnejším informáciám či vysvetleniam je prakticky nemožné. Ako píše Bloomberg, Musk už v roku 2018 tweetoval o tom, že v LA postaví reštauráciu ako zo starej školy, kde budú zákazníkov obsluhovať servírky na kolieskových korčuliach.

V apríli sa k tejto téme Musk vyjadril znova, tentokrát fanúšikov navnadil na novú stanicu Supercharger v Santa Monike. Ďalej dodal, že dúfa, že si budú môcť návštevníci na tomto mieste vychutnať večeru ako v 50. rokoch popri sprievode 100 najlepších hudobných klipov v histórii.

Ochranné známky si ale väčšinou dávajú registrovať spoločnosti, ktoré chcú budovať franšízu či nadnárodnú sieť. Registrácia týchto známok tak môže naznačovať niečo veľké, čo Tesla v gastro biznise chystá.

NEPREHLIADNI
Tesla pridala Supercharger na najbizarnejšie miesto. Elektromobily nabíja pri najvyššej hore sveta

Prvej reštaurácie sa fanúšikovia v USA však tento rok zrejme nedočkajú. Ak sa jedná o úplne novú reštauráciu, získanie povolenia na jej používanie trvá šesť až deväť mesiacov, pri existujúcej reštaurácii to je 12 až 14 týždňov. Najbližšie dni by nám však Tesla a aj samotný Elon Musk mohol o tomto projekte prezradiť viac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom