Elon Musk a jeho vízie sú niečo, čo racionálne rozmýšľajúci človek niekedy len tak ľahko nedokáže pochopiť. Mnoho z jeho „šialených“ nápadov a vízií však dokázal pretaviť do reality, no jeho posledné vyjadrenia ohľadom kolonizácie Marsu musí brať s rezervou aj ten najväčší optimista a fanúšik..

Ako píše portál Futurism, Musk chce do roku 2050 v rámci misie kolonizácie Marsu poslať na červenú planétu až milión ľudí. Toto odvážne tvrdenie dokonca podložil detailami na sociálnej sieti Twitter. Podľa jeho slov dokáže 1000 lodí Starship prepraviť až 100 000 ľudí. Tieto lode by mali štartovať zo Zeme počas 30 dňového orbitálneho okna, kedy je pozícia našej planéty a Marsu najideálnejšia pre tento dlhý vesmírny let. Orbitálne okno nastáva každých 26 mesiacov, lode tak môžu štartovať takmer každý druhý rok.

Kolonizácia novej planéty však so sebou prináša nielen prepravu samotných ľudí, ale aj prepravu obrovského množstva nákladu na vybudovanie samotnej kolónie. Spolu s ľudskou posádkou by tak museli smerom k Marsu lietať aj lode Starship, ktoré budú niesť potrebné materiály na budovanie. Každá loď však dokáže na jeden let odniesť 100 ton nákladu, takže v tomto samotný Musk problém nevidí.

Po tom, ako teda na Marse pristane všetok potrebný náklad, môžu smerom k červenej planéte smerovať aj samotní ľudia. Musk v ďalšom z tweetov dodal, že o pracovné miesta na planéte sa prípadní záujemcovia rozhodne obávať nemusia. Výstavba kolónie nie je jednoduchá záležitosť a rozhodne si svoje uplatnenie nájdu všetky voľné ruky.

Youtube / NASA 360

Ak si myslíš, že cesta na Mars je aj tak iba pre vyvolených ľudí s kopou peňazí, si na omyle. Ako píše portál Cnet, Musk sa v tweetoch ďalej vyjadroval, že cestovať bude môcť ktokoľvek bude chcieť. Ak na to dotyčná osoba nebude mať dosť finančných prostriedkov, SpaceX mu jednoducho peniaze požičia. Ak teda uvažuješ, že by si využil práve takúto možnosť, smelo do toho. Pôžičku si už zrejme budeš musieť odpracovať na Marse, no aké sú na tejto planéte úroky, ti zatiaľ povedať nevieme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú