Na Netflixe sa to tento rok vydarenými true-crime minisériami len tak hemží. Po znepokojivej druhej sérii I Am a Killer či nedávnom American Murder: The Family Next Door streamovacia služba do ponuky už čoskoro zaradí ďalšiu mrazivú sériu.

Tentokrát nás jej autori zavedú do Veľkej Británie a oblasti Yorkshire, ktorú v rokoch 1975 až 1980 sužovalo brutálne vyčíňanie sériového vraha, známeho ako Yorkshire Ripper. Chladnokrvný zabijak počas piatich rokov v oblasti zavraždil až 13 žien, pričom ďalších sedem z jeho besnenia vyviazlo so zraneniami.

Štvordielna miniséria s názvom The Ripper predstaví profil sériového vraha a prinesie aj rozhovory so zúčastnenými stranami, ktoré sa podieľali na vyšetrovaní brutálnych vrážd, nesúce rukopis pripomínajúci neslávne známeho londýnskeho Jacka Rozparovača.

Úmrtiam mladých žien sa spočiatku neprikladala veľká dôležitosť, keďže išlo „len“ o prostitútky, postupne však zabijak svoj repertoár rozšíril a jeho obeťami sa mohla stať prakticky akákoľvek žena.

Eskalujúce napätie vyústilo vo viaceré hromadné prostesty, v ktorých sa strachom ochromená verejnosť domáhala chytenia neznámeho zabijaka. Vyšetrovateľom sa aj napriek tlaku verejnosti dlhé roky nedarilo páchateľa odhaliť, k jeho zatknutiu nakoniec viedla len šťastná zhoda okolností.

Netflix v novinke sľubuje nielen rozhovory s políciou, ale tiež s rodinnými príslušníkmi obetí i ženami, ktoré vyčíňanie sériového vraha dokázali prežiť, no ich životy sa navždy zmenili. Temné obdobie britskej histórie budú môcť diváci na Netflixe detailne preskúmať 16. decembra, na kedy má The Ripper naplánovanú premiéru.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom