Tohtoročné Call of Duty ešte ani nevyšlo a už sa začínajú objavovať prvé informácie o budúcoročnom prídavku. Ako naznačuje herný portál VGC, v ďalšom diele sa opäť pozrieme do prítomnosti a nakopeme zadok drogovým kartelom.

USA vs. Kolumbia

Informácií o pripravovanej hre zatiaľ nie je veľa – mala by vznikať pod krycím názvom Project Cortez a zaviesť nás do Kolumbie, kde sa americké špeciálne jednotky postavia proti silným drogovým kartelom a skorumpovaným milíciám, ktoré ich chránia.

Pracovný názov nie je zvolený náhodne – Cortez by mal byť hlavným antagonistom pripravovanej hry. Server dáva do pozornosti možnú spojitosť s plukovníkom Felixom Cortezom – postavou z akčnej snímky Jasné nebezpečenstvo z roku 1994, tu však pochopiteľne ide len o dohady.

Activision

Pripravované Call of Duty by nás malo opäť zaviesť do prítomnosti a má nadviazať na Call of Duty Modern Warware z roku 2019, ktoré pre sériu zároveň znamenalo reštart.

Najbližší kurz: 2. Svetová vojna

Na hre majú pracovať všetky štúdiá spájané s hernou značkou – primárne Treyarch a Raven, okrajovo im má vypomáhať aj Sledgehammer Games, ktoré aktuálne finišuje práce na tohtoročnom prírastku s názvom Vanguard.

Ten sa pre zmenu bude opäť odohrávať v 2. svetovej vojne, kde hráčov zavedie na viaceré známe bojiská v Európe aj mimo nej. Potvrdené boli strety v Rusku, Tichomorí či Severnej Afrike, hráči sa stanú súčasťou najznámejších stretov ako vylodenia v Normandii, bitky o Midway či obrany Stalingradu.

Prečítaj si aj
Herné Call of Duty sa vracia do 2. svetovej vojny. Čerpá z histórie, no poteší aj milovníkov multiplayeru

Samozrejmosťou Call of Duty Vanguard bude aj multiplayer s 20 mapami s rozmanitým prostredím, pričom Sledgehammer sa tento krát zameral na rozšírenie režimov hry vrátane režimu Champion Hill, kde sa proti sebe postaví osem tímov v jednočlennej, dvojčlennej, alebo trojčlennej zostave. Okrem toho zahŕňa multiplayer nového COD: Vanguard aj režim Zombies, ktorý priamo nadviaže na príbeh z Black Ops Cold War

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú