V Košiciach sa tento víkend bude v Kulturparku konať medzinárodná akcia, pri ktorej sa stretne viac ako 150 mladých programátorov, pričom nebudú len zo Slovenska, ale z rôznych kútov sveta. Ide o akciu Hack Košice, ktorá ja zastúpená svetovou organizáciou Major League Hacking a do Košíc ju priniesli absolventi tamojších gymnázií, v súčasnosti študujúcich na zahraničných univerzitách. Partnerom akcie je aj spoločnosť Vacuumlabs. 

Cieľom akcie je pripraviť budúcich programátorov na reálne fungovanie a aby si skúsili riešenie rôznych zadaní a predovšetkým prácu v tíme. edná sa o víkendový event, ktorý začína už v piatok zaujímavými prednáškami vo Vacuumlabs Košice, ktoré budú čiste v anglickom jazyku a prezentovať sa bude senior developer Boris Vida – Hacking for a Greater Good a taktiež aj Gregor Engelmann, zástupca Major League Hacking a rozprávať bude na tému Build Slack apps. Vstup je voľný pre každého a ak chceš vedieť viac informácií, navštív tento odkaz, ktorý ťa zavedenie na fb event.

Akciu podporil aj prezident Andrej Kiska

Samotný Hackathon bude prebiehať 30. – 31. marca a to celých 24 hodín, počas ktorých budú účastníci rozdelení do skupín a budú musieť prísť na riešenie. Zúčastniť sa môžu študenti stredných škôl, ale aj univerzít, dokonca aj tí čo promovali v posledných 12 mesiacoch. Registrácia pritom bola úplne zdarma (prihlasovanie už bolo ukončené). Udalosť dokonca podporil aj slovenský prezident Andrej Kiska. Medzi ostatných partnerov patrí napríklad Tatra Banka, IBM či GitHub.

Ahoj! 😎Ak máš záujem sa zúčastniť tohto úžasného 🤩 medzinárodného podujatia tak neváhaj a prihlás sa! ❗️POZOR❗️ Prihlášky sa už onedlho zatvárajú. 😮👉👉 www.hackkosice.com

Gepostet von Hack Kosice am Freitag, 1. März 2019

Ide tak o perfektnú možnosť pre mladých programátorov ukázať svoje schopnosti a zabezpečiť si tak minimálne pohovor u niektorých z popredných technologických firiem, ktoré pôsobia aj na našom území a ktorých zastúpenie tam určite stretneš. Ak si to tento rok nestihol nezúfaj. Podobných akcií sa na Slovensku deje niekoľko, aj keď táto patrí medzi tú najväčšiu. Skúsiť to však môžeš inokedy a potvrdiť tak štatistiku, podľa ktorej patria Slováci medzi najlepších programátorov na svete.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom