V Košiciach sa tento víkend bude v Kulturparku konať medzinárodná akcia, pri ktorej sa stretne viac ako 150 mladých programátorov, pričom nebudú len zo Slovenska, ale z rôznych kútov sveta. Ide o akciu Hack Košice, ktorá ja zastúpená svetovou organizáciou Major League Hacking a do Košíc ju priniesli absolventi tamojších gymnázií, v súčasnosti študujúcich na zahraničných univerzitách. Partnerom akcie je aj spoločnosť Vacuumlabs.
Cieľom akcie je pripraviť budúcich programátorov na reálne fungovanie a aby si skúsili riešenie rôznych zadaní a predovšetkým prácu v tíme. edná sa o víkendový event, ktorý začína už v piatok zaujímavými prednáškami vo Vacuumlabs Košice, ktoré budú čiste v anglickom jazyku a prezentovať sa bude senior developer Boris Vida – Hacking for a Greater Good a taktiež aj Gregor Engelmann, zástupca Major League Hacking a rozprávať bude na tému Build Slack apps. Vstup je voľný pre každého a ak chceš vedieť viac informácií, navštív tento odkaz, ktorý ťa zavedenie na fb event.
Akciu podporil aj prezident Andrej Kiska
Samotný Hackathon bude prebiehať 30. – 31. marca a to celých 24 hodín, počas ktorých budú účastníci rozdelení do skupín a budú musieť prísť na riešenie. Zúčastniť sa môžu študenti stredných škôl, ale aj univerzít, dokonca aj tí čo promovali v posledných 12 mesiacoch. Registrácia pritom bola úplne zdarma (prihlasovanie už bolo ukončené). Udalosť dokonca podporil aj slovenský prezident Andrej Kiska. Medzi ostatných partnerov patrí napríklad Tatra Banka, IBM či GitHub.
Ahoj! 😎Ak máš záujem sa zúčastniť tohto úžasného 🤩 medzinárodného podujatia tak neváhaj a prihlás sa! ❗️POZOR❗️ Prihlášky sa už onedlho zatvárajú. 😮👉👉 www.hackkosice.com
Gepostet von Hack Kosice am Freitag, 1. März 2019
Ide tak o perfektnú možnosť pre mladých programátorov ukázať svoje schopnosti a zabezpečiť si tak minimálne pohovor u niektorých z popredných technologických firiem, ktoré pôsobia aj na našom území a ktorých zastúpenie tam určite stretneš. Ak si to tento rok nestihol nezúfaj. Podobných akcií sa na Slovensku deje niekoľko, aj keď táto patrí medzi tú najväčšiu. Skúsiť to však môžeš inokedy a potvrdiť tak štatistiku, podľa ktorej patria Slováci medzi najlepších programátorov na svete.
Čítajte viac z kategórie: Cyber
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Slovensko sa ho konečne zbavilo. Spojenci demontovali ikonické zariadenie z čias Sovietskeho zväzu
Štát nakupuje ako pre e-športové tímy. Armáda SR dostane herné konzoly, hry a VR za vyše 208 000 €
Slováci stále kupujú predražené mobily za stovky eur. Takto ich pritom môžu mať aj za polovicu
Zmizla miliarda z eurofondov, no informatizácia skrachovala. Toto sú najväčšie IT zlyhania v histórii Slovenska
Z 500 € na 50 €. Štát odpúšťa Slovákom absurdný poplatok za staré autá, ktoré už ani neexistujú
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Hranica 120 rokov je reálna, tvrdí neurovedkyňa. Kľúčom k dlhovekosti sú tri jednoduché návyky
Začiatok novej vojny? Thajské stíhačky bombardujú Kambodžu, civilisti medzi obeťami
Koniec klasickej protivzdušnej obrany? Turecko vytiahlo pásové monštrum so smrtiacim laserom
Oheň zachvátil obľúbený dovolenkový raj Slovákov: Evakuovali štyri dediny
Migréna má svojich spojencov v bežných potravinách. Už malé množstvo stačí na spustenie zápalových reakcií
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Prekvapivé zistenia vedcov: Obľúbený nápoj Slovákov obsahuje neviditeľnú hrozbu, o ktorej sme doteraz netušili
- Ohromne zbohatnú a spasia Európu. Blízko Slovenska našli obrovské ložisko ropy a plynu
- Európska únia opäť zaťala do živého. Chystá návrh, ktorý prinúti časť ľudí kupovať len elektromobily
- Slovákom hrozí pokuta 5800 €. Tento zlozvyk za volantom ťa vyjde poriadne draho
- Váži iba 13 kg, no má neuveriteľný výkon. Divízia Mercedesu vyvinula elektromotor, ktorý zmení svet
-
- Prekvapivé zistenia vedcov: Obľúbený nápoj Slovákov obsahuje neviditeľnú hrozbu, o ktorej sme doteraz netušili
- Európska únia opäť zaťala do živého. Chystá návrh, ktorý prinúti časť ľudí kupovať len elektromobily
- Ohromne zbohatnú a spasia Európu. Blízko Slovenska našli obrovské ložisko ropy a plynu
- Prehliadaná krajina chce byť najväčší producent plynu v Európe. Spustila plán za 4 miliardy eur
- Rusko vyľakalo celý Západ. Multifunkčnou superzbraňou chce dobyť prekvapivú časť sveta
-
- Rusko vyľakalo celý Západ. Multifunkčnou superzbraňou chce dobyť prekvapivú časť sveta
- Elektrický Volkswagen prešiel 160 000 kilometrov. To, čo sa stalo s jeho batériou, prekvapilo odborníkov
- Slovákom hrozí pokuta 5800 €. Tento zlozvyk za volantom ťa vyjde poriadne draho
- Prekvapivé zistenia vedcov: Obľúbený nápoj Slovákov obsahuje neviditeľnú hrozbu, o ktorej sme doteraz netušili
- Európska únia opäť zaťala do živého. Chystá návrh, ktorý prinúti časť ľudí kupovať len elektromobily
Vedci prekvapili svet novým pohľadom na klimatickú krízu, prídu drastické zmeny
Kataster napadli pred pol rokom, no odpovede stále chýbajú. Štát o útoku mlčí a verejnosť tápe
Technologický gigant zarába ako nikdy. SAP v druhom štvrťroku zvýšil zisk o 37 %
Obrovský asteroid môže naraziť do Mesiaca. Zem čaká najväčší vesmírny dážď za 5 000 rokov
Nečakaná krajina zbrojí na úroveň veľmocí. Od Izraelu nakúpi zbrane za vyše 2 miliardy eur
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP