Teraz čítate
Na najrýchlejšej nadstavbe Androidu, MIUI 9, nebudú bežať len smartfóny. Zavíta aj do najrýchlejšieho elektrického superauta na svete

Od svojho vzniku si grafická nadstavba MIUI od Xiaomi našla milióny fanúšikov po celom svete a tých stále pribúda. Najnovšia, deviata verzia bola predstavená len nedávno a pomaly sa už začína ocitať v prvých smartfónoch. Tieto zariadenia ale nebudú jedinými, kde sa MIUI 9 ocitne. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Elektrických automobilov je na svete čoraz viac a s týmto pohonom sa svoje novinky rozhodli vyrábať aj niektorí výrobcovia športových modelov. Aktuálne najrýchlejší elektromobil sveta, NIO EP9, bol predstavený na jeseň minulého roka v anglickom Londýne.

Spolupráca tých najrýchlejších

Odvtedy si vyslúžil poriadnu dávku pozornosti nielen zo strany fanúšikov, ale aj spoločnosti, ktorá je známa pod menom Xiaomi. Práve jej grafická nadstavba by sa v tomto superaute mohla ocitnúť po úpravách ako plnohodnotný operačný systém „MIUI X NIO“.

zdroj fotografie: weibo

Najrýchlejšie elektrické auto na svete tak bude disponovať najrýchlejším mobilným operačným systémom. O spolupráci týchto dvoch firiem nám veľa prezrádza plagát, na ktorom je nádherne znázornená cesta v tvare poradového čísla nadstavby MIUI, po ktorej sa preváža práve elektromobil NIO EP9.

Nenechaj si ujsť
MIUI 9 bude pre zvyšok sveta dostupné v globálnej verzii. Takéto funkcie dostaneme my

Presné detaily o implementácií MIUI 9 do tohto elektrického športiaku nie sú známe. Systém však môže byť využitý pre ovládanie riadiacich funkcii, odomykanie či dokonca diaľkové ovládanie auta.

zdroj fotografie: Weibo

Zaujímavosťou však je, že jedným len zo 6 majiteľov elektrického modelu EP9 je práve CEO Xiaomi, Lei Jun, a tak nie je spolupráca medzi týmito spoločnosťami ničím prekvapivým. Zatiaľ sú detaily o tomto partnerstve nejasné, no viac bližších informácií by nám mohlo priniesť nasledujúce týždne.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
50%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]