Od svojho vzniku si grafická nadstavba MIUI od Xiaomi našla milióny fanúšikov po celom svete a tých stále pribúda. Najnovšia, deviata verzia bola predstavená len nedávno a pomaly sa už začína ocitať v prvých smartfónoch. Tieto zariadenia ale nebudú jedinými, kde sa MIUI 9 ocitne. 

Elektrických automobilov je na svete čoraz viac a s týmto pohonom sa svoje novinky rozhodli vyrábať aj niektorí výrobcovia športových modelov. Aktuálne najrýchlejší elektromobil sveta, NIO EP9, bol predstavený na jeseň minulého roka v anglickom Londýne.

Spolupráca tých najrýchlejších

Odvtedy si vyslúžil poriadnu dávku pozornosti nielen zo strany fanúšikov, ale aj spoločnosti, ktorá je známa pod menom Xiaomi. Práve jej grafická nadstavba by sa v tomto superaute mohla ocitnúť po úpravách ako plnohodnotný operačný systém „MIUI X NIO“.

zdroj fotografie: weibo

Najrýchlejšie elektrické auto na svete tak bude disponovať najrýchlejším mobilným operačným systémom. O spolupráci týchto dvoch firiem nám veľa prezrádza plagát, na ktorom je nádherne znázornená cesta v tvare poradového čísla nadstavby MIUI, po ktorej sa preváža práve elektromobil NIO EP9.

Nenechaj si ujsť
MIUI 9 bude pre zvyšok sveta dostupné v globálnej verzii. Takéto funkcie dostaneme my

Presné detaily o implementácií MIUI 9 do tohto elektrického športiaku nie sú známe. Systém však môže byť využitý pre ovládanie riadiacich funkcii, odomykanie či dokonca diaľkové ovládanie auta.

zdroj fotografie: Weibo

Zaujímavosťou však je, že jedným len zo 6 majiteľov elektrického modelu EP9 je práve CEO Xiaomi, Lei Jun, a tak nie je spolupráca medzi týmito spoločnosťami ničím prekvapivým. Zatiaľ sú detaily o tomto partnerstve nejasné, no viac bližších informácií by nám mohlo priniesť nasledujúce týždne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom