Fanúšikovia spoločnosti Xiaomi vrátane nás už netrpezlivo čakajú na 26. júl, kedy bude predstavený nový smartfón Xiaomi Mi 5X a nová verzia MIUI 9. O niektorých jej nových funkciách sme sa dozvedeli už dávnejšie a o niektorých až teraz. 

Jeden z beta testerov novej verzie obľúbenej nadstavby Androidu sa na čínskej sociálnej sieti Weibo pochválil svojím najnovším objavom. Je ním akýsi inteligentný filter reklám, ktorý triedi notifikácie z aplikácií. Pokiaľ má teda notifikácia reklamný alebo otravný charakter, systém ju nezobrazí a iba informuje o zablokovaní notifikácie. Ako približne bude filter reklám vyzerať, si môžeš pozrieť na snímke obrazovky nižšie:

miui 9zdroj fotografie: Screenshot / MIUI

Nenechaj si ujsť
Úplne prvé Xiaomi smartfóny, ktoré dostanú najnovšie MIUI 9. Aktualizáciu obdrží aj 5 rokov starý model

Testerovi sa táto funkcia okamžite zapáčila a považuje ju za jednu zo svojich najobľúbenejších v MIUI 9. Aj keď používateľom sa síce rozhodne taktiež zapáči, vývojári aplikácií, ktorí sa živia najmä reklamami, najšťastnejší určite nebudú. Podľa informácií ale filter nebude blokovať úplne všetky reklamné notifikácie a bude ho dokonca možné zapnúť alebo vypnúť. Od MIUI 9 sa okrem filtra reklám očakáva aj režim rozdelenej obrazovky (split screen), obraz v obraze a úplne nový dizajn ikon.

Split screen v MIUI 8 na Mi Max 2

zdroj fotografie: MIUI

Xiaomi taktiež nedávno oznámilo, ktoré smartfóny dostanú beta verziu MIUI 9 ako prvé. Bude to vlajková loď Xiaomi Mi6 a smartfóny s veľkou používateľskou základňou — Redmi Note 4X. Neskôr sa ale na novú verziu môžu tešiť aj používatelia starších smartfónov, a to dokonca vrátane päťročného Xiaomi Mi2/S! Kompletný zoznam smartfónov si môžeš pozrieť v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú