A je to oficiálne vonku. Nová verzia jednej z vôbec najlepších nadstavieb Androidu bude oficiálne predstavená už 26. júla, kedy sa začne aj jej beta testovanie.

Potenciálni testeri sa môžu už teraz začať prihlasovať na MIUI fóre, pričom iba niektorí z nich budú vybratí na beta testovanie novej verzie. Prihlásiť sa môže každý, kto spĺňa podmienky uvedené priamo v príspevku na fóre. Ak teda vlastníš Xiaomi smartfón, neváhaj. Dôležitou informáciou je tiež fakt, že MIUI 9 nezmení verziu Androidu v tvojom smartfóne. Aspoň zatiaľ. Ak teda teraz tvoje Xiaomi zariadenie beží na Android 6.0, na rovnakej verzii zostane aj pri MIUI 9. Praví fanúšikovia spoločnosti však už vedia, že verzia Androidu v prípade tejto nadstavby nič neznamená, pretože všetky funkcie sú dostupné pre každý model, bez závislosti na verzii Androidu.

Najprv len dva modely

Aktualizáciu však nedostanú používatelia všetkých Xiaomi smartfónov naraz. Najprv totiž vyjde ROMka iba pre vlajkovú loď Mi6 a smartfón vyššej strednej triedy – Redmi Note 4X. Prečo práve Mi6, musí byť každému jasné. Vlajkové lode sú vždy uprednostňované a bolo by naozaj nepochopiteľné, keby Xiaomi tento model vynechalo. Redmi Note 4X síce nie je najnovší smartfón, ale má väčšiu používateľskú základňu ako niektoré novšie modely, keďže sa stal veľmi populárnym. V prvej vlne by sa aktualizácie mala dočkať aj globálna verzia tohto smartfónu, tiež označovaná ako Redmi Note 4 Global.

miui 9
zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Xiaomi nezabúda ani na staršie smartfóny

Xiaomi spomedzi ostatných výrobcov smartfónov vytŕča aj tým, že poskytuje podporu aj pre niekoľko rokov staré smartfóny. CEO spoločnosti, Lei Jun, na Weibo potvrdil, že MIUI 9 dostane aj päť rokov staré Xiaomi Mi2/S! Toto sa v smartfónovom svete naozaj tak často nevidí a vývojári si za to rozhodne zaslúžia veľkú pochvalu. Xiaomi sa tak rozhodlo najmä z toho dôvodu, že má stále rozsiahlu používateľskú základňu.

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 4X s 3 GB RAM za 98 €
Zľavový kupón FONTECH

Kúpiť Xiaomi Mi6 64 GB za skvelých 356 €
Zľavový kupón PZ0041D + zľava po registrácii

To ale nie je všetko. Na nové MIUI 9 sa môžu tešiť aj používatelia nasledovných Xiaomi zariadení:

Mi 6, Mi 5s Plus, Mi 5s, Mi 5c, Mi 5, Mi 4S, Mi 4c, Mi 4, Mi 3, Mi 2/2S, Mi MIX, Mi Max 2, Mi Max, Mi Note 2, Mi Note/Pro, Mi Pad 2, Mi Pad 1, Redmi Note 4X (MTK), Redmi Note 4X (SD), Redmi Note 4, Redmi Note 3 (MTK), Redmi Note 3 (SD), Redmi Note 2, Redmi Note, Redmi Pro, Redmi 4X, Redmi 4A, Redmi 4, Redmi 4 Prime, Redmi 3S/Prime, Redmi 3, Redmi 2A, Redmi 2/Prime, Redmi 1S, Redmi 1

MIUI 9 pre vyššie spomínané zariadenia bude najskôr dostupné len v uzavretom beta testovaní. Neskôr bude vydaná verejná beta verzia, ktorú si bude môcť nainštalovať každý. Určite sa však čo najskôr dočkáme aj perfektnej ROM-ky od česko-slovenskej komunity Miuios.cz. Pre najnovšie informácie o česko-slovenskej verzii MIUI 9 nezabudni sledovať ani ich Facebook.

miui 9
zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom