Nemecká automobilka sa po úspechu s prvým plne elektrickým modelom MINI Cooper SE rozhodla pre rozšírenie výroby elektromobilov. Ako informuje Electrek, BMW potvrdilo príchod ďalších dvoch modelov britského MINI.

MINI oznámilo svoje plány do budúcnosti, medzi ktoré patrí umožnenie zákazníkom na celom svete jazdiť bez emisií s plne elektrifikovanou modelovou radou. To, že by sa MINI mohlo bez problémov prekvalifikovať na čisto elektrickú značku, potvrdilo už mimoriadne úspešným a vydareným modelom MINI Cooper SE, ktorý sme otestovali aj v redakcii.

V budúcnosti MINI umožní svojim zákazníkom po celom svete, aby si mohli vybrať jazdu bez emisií s kompletne elektrifikovanou modelovou rodinou,“ Bernd Körber, riaditeľ MINI, avšak zároveň ubezpečil zákazníkov, že aj naďalej budú ponúkať vysoko efektívne zážihové a vznetové motory.

Zmeny ale pravdepodobne nastanú vo veľkosti vozidiel, nakoľko najnovšie elektrické novinky majú patriť do segmentu crossoverov, čiže menších SUV. Aj naďalej sa ale budú usilovať o „kreatívne využitie priestoru“, a teda MINI bude stále „mini“, informuje Autocar.

Prečítaj si tiež
Tesla kúpila firmu, ktorá dodáva dôležité komponenty pre BMW aj Mercedes

BMW konkrétnejšie uviedlo, že k elektromobilu Mini Cooper SE sa pripoja dva elektrické crossovery, jeden menší a druhý kompaktný crossover, ktorým má byť elektrifikovaný model Countryman. Druhý model namieri svoje využitie  do segmentu malých automobilov. Dátum ich uvedenia zatiaľ neprezradili.

Expanzia v Číne

V súčasnosti je 10 % všetkých nových MINI dodávaných zákazníkom v Číne. Nakoľko automobilový trh v Číne naďalej dynamicky rastie, MINI plánuje predávať výrazne vyšší počet vozidiel v Číne, a tak čoskoro začne modely vyrábať v tejto krajine, informuje BMW v tlačovej správe.

Elektromobily postavené na novej platforme budú od roku 2023 vyrábané v Číne v spolupráci s miestnym výrobcom Great Wall Motor. Táto nová spolupráca umožní automobilke uspokojiť rastúci dopyt po bezemisných vozidlách ako v Číne, tak aj na ostatných svetových trhoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom