Tesla len nedávno počas udalosti Battery Day predstavila revolučné batérie, ktoré môžu zmeniť budúcnosť elektromobilov. Okrem toho sa najnovšie na povrch dostala informácia, že firma Elona Muska kúpila továreň v Nemecku, ktorá sa zaoberá výrobou montážnych liniek na výrobu batérií a je dodávateľom pre najväčšie nemecké automobilky, informuje Electrek.

Tesla počas posledných rokov kúpila strojárenské firmy, ktoré sa stali jej dcérskymi spoločnosťami. Patrí medzi ne napríklad Compass Automation či Hibar Systems, ktorá vyrába automatizované montážne systémy vrátane systémov vákuového plnenia pre lítium-iónové batérie.

Medzi najnovšiu kúpu patrí spoločnosť ATW – Assembly & Test Europe GmbH sídliaca v nemeckom meste Neuwied, ktorá patrí medzi hlavných dodávateľov montážnych liniek na výrobu batérií pre automobilky BMW či Mercedes. Zdá sa teda, že Tesla týmto krokom ešte väčšmi zamiešala kartami v oblasti elektromobility.

tesla
Zobraziť celú galériu (0)
Výrobná linka spoločnosti Tesla, ktorú obsluhujú tie najmodernejšie roboty a zariadenia, YouTube/iPhone-Fan

Firma bola v problémoch

Podľa Teslarati sa už minulý mesiac objavili správy, že kvôli pandémii koronavírusu hrozí zatvorenie fabriky, no koncom septembra sa na povrch dostali informácie, že firma nekončí a bude vyrábať moderné linky na montáž batérií aj naďalej. ATW a jej podniková rada však odmietli uverejniť meno nového majiteľa.

Nenechaj si ujsť
Tesla zavarila konkurencii. Predstavením revolučnej batérie sa prepadali ich akcie

The European nedávno oznámil, že „záchrancom“ ATW nie je nik iný, ako známa americká firma z Silicon Valley. Tesla teda získala popredného výrobcu montážnych liniek na výrobu batérií aj s 210 kvalifikovanými zamestnancami, čím ešte viac upevnila svoje prvenstvo medzi výrobcami elektromobilov.

Tento obchod bol výhodný pre viaceré strany, avšak jednoznačne najvýhodnejší pre Teslu. Automobilka totiž plánuje v najbližších rokoch spustiť niekoľko výrobných liniek aj na výrobu batérií. Mať zamestnaných viac ako 200 ľudí so skúsenosťami s výrobnými linkami má teda obrovskú výhodu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP