Režisér dobre známej série Resident Evil sa pustil do spracovania ďalšej hernej série z dielne Capcom. Tentokrát si na mušku zobral jej nemenej populárnu RPG značku Monster Hunter, založenú na súbojoch s megalomanskými monštrami.

V úlohe hlavnej hrdinky  sa nám v pripravovanej snímke „prekvapivo“ predstaví Wesova žena a zároveň dvorná herečka, Mila Jovovich. Tá sa zhostí úlohy kapitánky Artemis, ktorej postava bola vytvorená priamo pre potreby filmu a v hernej predlohe nemá žiadne zastúpenie.

Sám režisér tento odklon od pôvodného herného deja vysvetlil slovami, že si prial, aby do úžasného, no fantazijného sveta, bol zakomponovaný skutočný hrdina z mäsa a kostí. Len tak bude môcť dosiahnuť želaný efekt z herného zážitku, ktorý sa snažil preniesť na filmové plátno.

Ako Anderson ďalej vysvetľuje, vo svojom novom filme chcel divákom poskytnúť niečo z pocitov, ktoré on sám zažíval, keď hru hral po prvýkrát. Zároveň chce režisér čo najvierohodnejšie zobraziť neskutočný svet plný krvilačných bytostí, ktoré sú pripravené pripraviť ťa v minúte o život a to hneď niekoľkými spôsobmi.

Práve na tento účel režisér vytvoril kapitánku Artemis, ktorá sa spolu so svojou jednotkou cez portál dostane do sveta obývaného gigantickými príšerami. Jedinou nádejou na prežitie a návrat späť je záhadný mladík Hunter (Tony Jaa ), ktorý jednotke proti monštrám pomáha bojovať.

Okrem postavy Huntera sa režisér hernej predlohy drží aj v oblasti zbraní, ktoré kapitánka Artemis so svojim pomocníkom používajú. Vo filmovej snímke tak v rukách hlavnej hrdinky uvidíš dobre známe Dual Blades, zahanbiť sa však nedá ani Tony Jaa so svojim gigantickým mečom.

Fanúšikov hry by mohla potešiť aj správa, že vo filmovej snímke nebudú chýbať ani ikonické monštrá na čele s hrôzou naháňajúcim Diablosom, ktorému budú asistovať Rathalos či nebezpečný Felyne. Premiéra filmu je naplánovaná na 30. decembra tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú