Keď tento softvérový gigant z Redmontu vydal Windows 10 v roku 2015, používateľom starších verzií systému ho ponúkal ako bezplatnú aktualizáciu. Túto ponuku mohli a aj využili mnohí zákazníci, no tí, ktorí zaspali na vavrínoch si zaň zaplatia nemalú sumu. Windows 10 je teraz drahší než kedykoľvek predtým a za jeho verziu „Home“ si Microsoft pýta na oficiálnej stránke ešte o pár eur viac.

Začiatkom októbra prišla spoločnosť s novou veľkou aktualizáciou, ktorá mala priniesť do Windowsu 10 hneď niekoľko vylepšení. Nie všetko však šlo podľa plánov a tento update mnohým automaticky vymazával dáta. Táto nepríjemná chyba nahnevala mnohých používateľov tohto systému, ktorý Microsoft teraz potajme zdražil.

Windows 10 je po novom ešte drahší

Microsoft teraz cenu za Windows 10 Home zdvihol ešte viac. Na jeho oficiálnej stráne sa táto verzia aktuálne predáva až za 145 €. V iných obchodoch s elektronikou je systém dostupný ešte za zhruba 128 €.

Nenechaj si ujsť
Microsoft mení spôsob inštalácie aktualizácií Windows 10. Prsty v tom má umelá inteligencia

Spoločnosť takmer bez veľkej pozornosti zvýšila cenu svojho posledného operačného systému. Zatiaľ však nie je známe, kedy bude mať vyššia cena výrazný efekt na príjem Microsoftu z predaja tohto Windowsu 10 Home. Zákazníci totiž boli ešte donedávna zvyknutí na bezplatný prechod a tí, ktorí túto novinku na svojom počítači nechceli, si ju jednoducho neinštalovali ani zadarmo.

Zobraziť celú galériu (1)
Windows Love/YouTube

Stále tak v mnohých zariadeniach nájdeme starší Windows 8.1, alebo aj Windows 7 či dokonca Windows XP, ktorý ani po toľkých rokoch z počítačov nadobro nezmizol. Každý, kto by si chcel svoj operačný systém vylepšiť a vymeniť ho za novší Windows 10 Home, musí zaň teraz zaplatiť ešte vyššiu sumu. Rozhodnutie spoločnosti pre tento krok ale nie je známe, no zmena sa iných verzií systému nedotkla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom