Xbox počas včerajšej tlačovky predstavil viaceré novinky orientované na nový Xbox Series X. Jednou z nových značiek bude aj exkluzívny horor Scorn, ktorého umelecké stvárnenie pripomína diela slávneho švajčiarskeho umelca.

Hororová novinka Scorn sa ukázala v dvojminútovom traileri na konferencii Xboxu, kde bola predstavená ako jedna z prvých exkluzívnych hier pre Xbox Series X. Keďže je titul vyvíjaný štúdiom Ebb Software, ktoré sa momentálne neradí medzi pridružené štúdia Microsoftu, Xbox exkluzivitu môžeme kľudne považovať len za dočasnú.

Krátka ukážka priblížila herné univerzum titulu, ktoré je hutne inšpirované maľbami švajčiarskeho umelca Hans Ruedi Gigera. Tie sa vyznačujú nie vždy príjemnými vyobrazeniami spojení strojov s ľudským telom predstavujúce chladný biomechanický vzťah.

Giger sa preslávil napríklad v 70. rokoch ako popredný konzultant tímu, zameranom na špeciálne efekty k prvému Votrelcovi. Mnohé portály, ale aj hráči považujú hororovku Scorn za príjemné prekvapenie celej prezentácie Xboxu. Zaujímavosťou je, že aj keď hru aktuálne považujeme za za Xbox Series X exkluzivitu, jej prvá hrateľná ukážka vyšla už v roku 2017, kedy ju ukázali na počítači. Scorn teda s určitosťou vyjde v budúcnosti aj na iné platformy.

Ako hrateľná ukážka z jesene 2017 ukazuje, pôjde o hororovú akciu zasadenú do perspektívy z pohľadu prvej osoby, kde hlavný prím zohráva vykresľovanie príbehu skrz biomechanický svet.

Prečítaj si tiež
Assassin’s Creed Valhalla ukázal zábery z hry, Ubisoft je však hráčom na smiech

Ukážka rovnako poukazuje na jednotlivé aspekty univerza, ktoré v nás vzbudzujú pocit neistoty a konštantného strachu, keďže každý predmet herného sveta sa zdá byť nažive. Dátum vydania zatiaľ stanovený nie je, no veríme, že hra sa zvezie s príchodom nového Xboxu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom