Doterajšie špekulácie o novom pripravovanom tablete od softvérového giganta sa zo dňa na deň premenili na realitu. Po nedávnych dohadoch totiž Microsoft teraz predstavil ďalší prírastok do rodiny Surface zariadení. Nový tablet Microsoft Surface Go prichádza ako dokonalý a dostupný nástroj pre študentov a zaneprázdnených podnikateľov, ktorí ho pohodlne využijú aj na cestách.

Mnohé Surface zariadenia od Microsoftu svojou cenou nespĺňali očakávania zákazníkov, ktorí tak často siahali po konkurenčných modeloch. Teraz sa však spoločnosť z Redmontu rozhodla splniť priania fanúšikov a predstavila svoj najlacnejší Surface tablet vôbec. Táto novinka prichádza za dostupnejšiu cenu a svojimi vlastnosťami chce na trhu ohroziť aj taký Apple iPad, či Galaxy Book od Samsungu.

Najlacnejší a najľahší tablet Microsoftu vôbec

S hmotnosťou necelých 522 g a hrúbkou len 8,3 mm je nový Surface Go skvelým spoločníkom na cesty, alebo tiež do škôl. Prednú stenu obsadil veľký 10″ displej PixelSense, ktorý je možné ovládať aj stylusom Surface Pen. Ten pri ovládaní ponúka až 4096 rôznych úrovní tlaku a nízku latenciu. Zdrojom energie tejto novinky je veľká batéria, ktorá podľa Microsoftu zvládne tablet napájať až 9 hodín. Energiu dodáva aj procesoru Intel Pentium Gold 4415Y 7.generácie, ktorý je priam stvorený pre využitie v takýchto zariadeniach.

Nenechaj si ujsť
Microsoft tajne pracuje na špeciálnom zariadení, ktoré otrasie trhom

Svojim výkonom hravo zvládne každodenné úlohy, pričom nevyžaduje pri svojej práci ani aktívne chladenie. Samotná obrazovka tabletu bola navrhnutá pre prehliadanie stránok, pozeranie videí, filmov a používanie v režime na šírku. Spoločnosť k tejto novinke navyše navrhla aj novú prídavnú klávesnicu Surface Go Signature Type Cover, ktorá ponúka ergonomické klávesy pre pohodlné písanie. Pod nimi nechýba ani precízny touchpad s podporou gest a ovládať ho je možné až 5 prstami súčasne. Príslušenstvo k tabletu Surface Go uzatvára nová myš Surface Mobile Mouse.

Microsoft však do tohto lacného tabletu vložil aj svoju funkciu Windows Hello známu z iných zariadení. Tá rýchlo a bezpečne rozozná používateľa pomocou tváre. Táto novinka ale ponúka aj všetky ostatné možnosti, ktoré by od nej zákazník očakával. Na prenos súborov a nabíjanie batérie je dostupný nový USB-C 3.1 port.

Rozšíriť internú pamäť pomáha slot pre microSD karty a nakoniec ostalo dosť miesta aj pre obľúbený 3,5 mm jack. Výrobca navyše neskôr prinesie okrem Wi-Fi verzie tabletu aj variant s LTE pripojením, aby ho používateľ mohol využiť skutočne kdekoľvek.

Cenou zláka mnohých

Prvé predobjednávky môžu byť vo vybraných krajinách uskutočnené už od dnes, pričom sa nový tablet Microsoft Surface Go bude na pulty predajní dostávať od 2. augusta za cenu 399 dolárov. Zatiaľ si ho tak môžu predobjednať zákazníci v USA, Kanade, Austrálii, Novom Zélande, Veľkej Británii, Francúzsku, Nemecku, Írsku, Rakúsku, Belgicku a ďalších krajinách. Zoznam nových trhov, pre ktoré bude Surface Go dostupný, postupne Microsoft rozšíri neskôr. Žiaľ, u nás na Slovensku si túto novinku zatiaľ predobjednať nemôžeme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú